[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

صادرات نفت یمن به ۷۵هزار بشکه در روز می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

دولت تحت حمایت عربستان در عدن قصد دارد تولید نفت خام خود را تا ۱۱۰هزار بشکه در روز در ۲۰۱۹ بالا ببرد و صادراتش را به حدود ۷۵هزار بشکه در روز برساند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت در تبعید یمن به پشتیبانی عربستان امیدوار است تولید نفت خام خود را تا 110هزار بشکه در روز در 2019 بالا ببرد و صادراتش را به حدود 75هزار بشکه در روز برساند.
دولت عبد ربه منصور‌ هادی، شهر بندری جنوب عدن و مناطق حاوی میادین نفت و گاز یمن را کنترل می‌کند. گروه حوثی با حمایت ایران پایتخت یمن، صنعا و پایانه نفتی رأس عیسی در ساحل غربی را در کنترل خود دارد.
تولید نفت یمن از 2015، زمان مداخله ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در جنگ یمن به منظور بازگرداندن دولت ‌هادی به قدرت، فروپاشیده است.
وزیر نفت‌ هادی گفت: «ما به تولید نفت از چهار بلوک ادامه می‌دهیم و قصد داریم خط لوله‌ای به دریای عمان برای از سرگیری صادرات از این بلوک‌ها بسازیم».
جنگ تولید انرژی را خفه کرده و یک ترمینال و خط لوله کلیدی یمن را بسته است.
یمن به طور متوسط 50هزار بشکه در روز نفت خام در 2018 در مقایسه با حدود 127هزار بشکه در روز 2014 تولید کرد. صادرات نفت این کشور در سال گذشته کم بود. 
طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر ثبت شده یمن حدود 3میلیارد بشکه است. 
وزیر نفت دولت تحت حمایت سعودی گفت که یمن می‌خواهد تولید گاز طبیعی مایع را هم از سر بگیرد. تولید این محصول در اثر جنگ متوقف شده بود. 
او گفت: «کشور ما سه سال است تحت تأثیر جنگ قرار دارد؛ ولی خدا را شکر حالا همه چیز به روال سابق برمی‌گردد و امیدواریم 2019 سالی خوب برای یمن باشد». 
وی پیش‌بینی کرد تولید گاز طبیعی مایع در 2019 به 6.7میلیون تن برسد که نیمی از آن صادر خواهد شد.
وزیر نفت دولت تبعیدی یمن گفت: «در 2020 امیدواریم تمام تولید گاز طبیعی مایع خود را صادر کنیم که بیشتر آن به مشتریان آسیایی خواهد بود». وی همچنین اشاره کرد که شرکت‌هایی مثل توتال، ‌هانت اویل که مقرش در آمریکاست و شرکت‌های کره‌ای، پروژه‌های انرژی را راه‌اندازی می‌کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی