[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

یادواره ۱۹۳ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه فجر فارس برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

یادواره یکصد و ۹۳ شهید سرافزار تدارکات و پشتبانی سپاه فجر استان فارس با عنوان خادمان ملکوتی در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، دبیر برگزاری یادواره 193 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه فجر فارس دیروز در نشست خبری اظهار داشت: این یادواره 25 بهمن امسال با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس با سخنرانی آیت‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز برگزار می‌شود.
محمد عاشوری بیان کرد: در این یادواره علاوه بر اینکه یاد و خاطره شهدای تدارکات و پشتیبانی گرامی‌داشته می‌شود از فرزندان، نوه‌های و نتیجه‌های این شهدای گرانقدر نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده است. عاشوری گفت: در حاشیه یادواره نیز، نمایشگاهی در قالب کارهای پشتیبانی همانند پخت نان و آرایشگری به نمایش گذاشته شده و با برپایی ایستگاه سلامت وضعیت سلامتی خانواده شهدای معظمی‌ که در این مراسم حضور می‌یابند نیز بررسی می‌شود. دبیر برگزاری یادواره 193 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه نخستین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه فجر فارس سال 89 برگزار شد، خاطرنشان کرد: تاکنون برای 100 شهید تدارکات و پشتیبانی شناسنامه صادر شده و مابقی نیز در حال انجام است. وی افزود: تاکنون از 150 خانواده سرکشی شده و از خانواده‌های معظم این شهدا خواسته شده اسناد مربوط به شهید خود از جمله دست‌نوشته‌ها را ارائه دهند تا برای آنان شناسنامه صادر شود.
عاشوری بیان کرد: بسیاری از شهدای تدارکات‌ و پشتیبانی در زمان انتقال تجهیزات جنگی و در حال رانندگی به شهادت رسیدند به طوری که وقتی خودرو آنان که به طور معمول پر از مهمات بود و توسط دشمنان مورد اصابت گلوله قرار می‌گرفت، پیکر مطهرشان در آتش می‌سوخت.
عاشوری با بیان اینکه شهدای تدارکات مظلوم بودند، افزود: امروز رزمنده‌هایی داریم که در کنار شهدای تدارکات شبانه‌روز به ارائه خدمت می‌پرداختند به طوری که یکی از آنان در دوران دفاع مقدس شبانه‌روز هفت تن برنج طبخ می‌کرد.
دبیر برگزاری یادواره 193 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه فجر فارس تأکید کرد: شاید به دید عده‌ای برگزاری یادواره شهدا هزینه است، اما این در حالی است که معتقدیم اینها دیونی است که در حق شهدا باید ادا کنیم تا بتوان گوشه‌ای از کم‌کاری‌هایی که ممکن است در حق خانواده معظم شهدا شده جبران شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی