[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

پرونده تملک باغ‌های نظامی ‌گشوده شد ، روزنامه شیراز نوین

در دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز با وزیر فره‍نگ و ارشاد اسلامی ‌طرح تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شد.  رئیس کمیسیون فرهنگی و ‌اجتماعی شورای اسلامی ‌شهر شیراز در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح راه اندازی گذر فرهنگ و هنر را بررسی کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، «احمد تنوری» در این دیدار گفت: شهر شیراز از جمله شهرهایی است که نقش بی‌بدیلی در تکوین فرهنگ و هویت ایرانی و همچنین فرهنگ و هویت اسلامی‌ در گستره‌ی جهان اسلام دارد.
وی ادامه داد: بسیاری از شخصیت‌های فرهنگساز در تاریخ اسلام اهل شیراز بوده‌اند و تأثیر آنها بر فرهنگ کنونی شهر شیراز هم همچنان باقیست. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز اظهار امیدواری کرد این ظرفیت به وجود بیاید که در شهرهایی که در تاریخ و فرهنگ ایران حضور مؤثر دارند، دولت بتواند امکان خرید یا تملک باغ‌های تاریخی که در تملک بخش‌های خصوصی یا نظامی ‌قرار دارند فراهم شود. تنوری خاطرنشان کرد: انتظار داریم موضوع تملک باغ‌های شیراز به عنوان یک پروژه ملی در دولت مطرح شود، تا یک ظرفیت بزرگ برای گذرها و بازارچه‌های عرضه ی آثار هنری فراهم شود.
وی ابراز عقیده کرد عرضه کالاها و آثار هنری نباید به سمت و سوی محلی گرایی برود چرا که امروز نیاز است که حس همگونگی ایرانی از طریق عرضه آثار هنری ایرانی تقویت شود.
وی افزود: هنرهای متعلق به شهرهایی نظیر اصفهان و شیراز و به‌خصوص مناطق مرکزی ایران در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده‌تر هستند. 
تنوری با بیان اینکه ایران در اقتصاد هنر ظرفیت بالقوه‌ی بیشتری نسبت به وضعیت کنونی دارد، اضافه کرد: در سال‌های گذشته هنرهای بومی_سنتی و ملی ایرانی که متعلق به اقوام غیر مرکزنشین هستند، آن‌طور که باید و شاید جهت عرضه در بازارهای ملی و بین‌المللی حمایت نشده‌اند.
عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز ادامه داد: انشاءالله در شیراز رویه‌ای در پیش گرفته شود که گذر فرهنگ و هنر در شیراز در خدمت عرضه هنرهای تمام استان‌های ایران قرار گیرد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که طرح ایجاد گذر فرهنگ و هنر در شهرهای کشور در دولت کنونی به ثمر برسد.
در این دیدار معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی