[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

افزایش مأموریت‌های جاده‌ای، روزنامه شیراز نوین

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تعداد کل مأموریت‌های اورژانس فارس در طی 10 ماهه امسال گفت: در 10 ماهه نخست امسال، بیش از نیم میلیون تماس با سامانه اورژانس 115 شیراز برقرار شده است. به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدجواد مرادیان» با بیان عملکرد فعالیت نیروهای اورژانس فارس گفت: در طی 10 ماهه نخست امسال از تعداد 560 هزار و 318 تعداد تماس با اورژانس فارس، 194 هزار و 247 مورد نیازمند اعزام کارکنان به محل بوده که از این تعداد، 40هزار و 256 مورد آن تصادف بوده است. او با بیان اینکه آمار اعزام مأموریت‌های تصادف جاده‌ای در استان افزایش یافته است افزود: بیشترین مأموریت‌های تصادفی در محورهای مواصلاتی استان به ترتیب در محورهای شیراز_ اصفهان، شیراز_ فسا_ بندرعباس و شیراز_ کازرون صورت گرفته و 21 درصد مأموریت‌های اورژانس مربوط به حوادث ترافیکی بوده است. رئیس اورژانس 115فارس ادامه داد: در حال حاضر 54 درصد مأموریت‌ها غیر تصادفی،12درصد بیماری‌های قلبی و12 درصد دیگر را بیماری‌های تنفسی و انواع مسمومیت‌ها تشکیل می‌دهد.
او با تأکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی، با هدف جلوگیری از مزاحمت تلفنی به اورژانس، از ثبت 87 هزار و 513 تماس مزاحمت تلفنی در سامانه اورژانس، طی 10 ماهه ابتدایی امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته، 22 درصد افزایش یافته است.
دکتر مرادیان با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ استان فارس در تمام ساعات شبانه روز آماده ارایه خدمت به بیماران و مصدومان است اضافه کرد: اورژانس هوایی فارس نیز در طی 10ماه امسال با انجام 86 سورتی پرواز توانسته تعداد قابل توجهی از بیماران را به مراکز درمانی انتقال دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی