[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

هشدار جدی ناجا به موتورسواران فاقد بیمه ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور با بیان اینکه موتورسیکلت‌های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی‌شوند، گفت: موتورسواران از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث هرچه سریع‌تر استفاده کنند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس راهور نیروی انتظامی، سرهنگ عین الله جهانی افزود: طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها فرصتی مناسب برای حمایت‌های بیمه‌ای آنان در حوادث و تصادفات رانندگی است.
وی افوزد: حدود ١٠میلیون موتورسیکلت در کل کشور در حال تردد هستند که ریسک استفاده از این وسیله به دلیل کم حجم بودن و ارزان بودن و امکان مانور بالا تقریباً ٢٠برابر استفاده از خودروهاست.
وی ادامه داد: بیشترین علت توقیف این موتورسیکلت‌ها نداشتن کلاه ایمنی و نداشتن بیمه شخص ثالث است.
جهانی با اشاره به اینکه در ٢٥درصد حوادث رانندگی، موتورسیکلت‌ها مقصرند، افزود: بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت‌ها مثل خودروها اجباری است و در صورتی که موتورسیکلت مسبب حادثه دارای بیمه نامه باشند، جبران خسارت‌های وارد شده در حدود مقررات بر عهده بیمه گر است.
وی اضافه کرد: بر اساس طرح صندوق تأمین خسارت‌های بدنی بیمه مرکزی ایران مقرر شد از اول اسفند و به مدت یک ماه، چنانچه موتورسیکلتی که فاقد بیمه نامه باشد متوقف شود، ترخیص نخواهد شد و در صورت تصادف، اعمال قانون می‌شود و تا تعیین تکلیف بیمه ترخیص ممکن 
نیست.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از مالکان موتورسیکلت‌ها خواست در مهلت باقیمانده از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث هرچه سریع‌تر استفاده کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی