[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

در رابطه با برجام ، احساسی تصمیم نمی‌گیریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تصمیمات ما در رابطه با برجام حساب شده است. در این زمینه لحظه‌ای و احساسی تصمیم نمی‌گیریم.
به گزارش ایرنا، علی اکبر صالحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه سرآمدان فناوری و صنعت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره تعلل اروپایی‌ها برای اجرای تعهدات برجام و احتمال خروج ایران از برجام اظهارداشت: همان‌طور‌که مقام ‌معظم رهبری بسیار واضح موضع جمهوری اسلامی را بیان کردند ما اقدامات طرف مقابل را رصد می‌کنیم تا تصمیمات حساب شده اتخاذ کنیم و بر اساس احساسات تصمیم نگیریم.
وی افزود: هیئت نظارت بر برجام و مقام معظم رهبری اگر به این نتیجه برسند که حضور ما در برجام دیگر مفید نیست دستورات لازم را صار خواهند کرد؛ ما لحظه‌ای تصمیم نمی‌گیریم‌، بلکه بر اساس حقایق و رصد دقیق تحولات عمل می‌کنیم.
رئیس سازمان انرزی اتمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سؤالی در رابطه با تمدید تعلیق اقدام‌ تقابلی علیه ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی ( اف ای تی اف ) گفت: این نشان می‌دهد که طرف مقابل نمی‌خواهد شرایط را به‌جایی برساند که احساس بن‌بست شود؛ در مقابل هم این موضوع در ایران بررسی می‌شود و ما هر تصمیمی ‌به نفع منافع ملی باشد اتخاذ می‌کنیم.
صالحی در رابطه با نمایشگاه سرآمدان فناوری و صنعت گفت: می‌بینیم جوانان با باور «ما می‌توانیم» و نشاط با وجود همه فشارهای روانی و اقتصادی حرکت می‌کنند و دستاوردهای حیرت‌آوری را تولید کرده‌اند.
وی با اشاره به برخی از محصولات منحصر به‌فرد نمایش داده شده گفت: جوانان ما چهار‌سال مداوم کار کردند تا توانستند ماده گران قیمتی تحت عنوان اکسیژن‌18 را تولید کنند؛ این‌محصول می‌تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد و ایران را در تولید یک‌ماده استتراتژیک خودکفا کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی ‌گفت: ما آینده کشور را در چنین نمایشگاه‌هایی می‌بینیم نه در رسانه‌ها و تبلیغات دشمنان؛ اینجاست که آینده کشور را می‌سازد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی