[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

دوره تخصصی ویژه نخبگان ورزشی در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

دوره تخصصی یک روزه با هدف دانش افزایی و ارتقای سطح علمی ورزشکاران و مربیان در شیراز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش استان با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه‌های هر جامعه‌ای منابع انسانی هستند، گفت: در جامعه ورزش هم بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین سرمایه آن ورزشکاران هستند که باعث عزت و سربلندی کشور عزیزمان هستند. وی درباره اهمیت سرمایه‌گذاری روی ورزشکاران و نخبگان ورزشی گفت: ما به عنوان متولیان ورزش و جوانان استان باید بسترهای لازم را در همه زمینه‌ها آماده کنیم تا این انتظارات تحقف یابد. معاون توسعه ورزش استان تصریح کرد: اولین گام، راه‌اندازی آکادمی جنوب کشور است که در دست اقدام است. این مجموعه دارای سالن‌های بد‌ن‌سازی، پرش اندازه‌‌‌گیری، فضای باز برای تمرینات هوایی و تالار آموزش است که تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد. سالاری در بحث نرم‌افزاری هم توضیحاتی داد و گفت: مربیان و ورزشکارانی که در رده‌های ملی در حال فعالیت هستند باید به علوم روز دنیا مانند علم تغذیه در ورزش، کارهای تمرینی و روان‌شناسی مسلط شوند؛ زیرا رقابت‌های مهم بین‌المللی سرنوشت ورزشکاران و قهرمانان در کمترین زمان ممکن رقم می‌زند که ورزشکاران در این زمینه باید اطلاعات کافی داشته باشند. معاون توسعه ورزش استان خاطرنشان کرد: اقدامات اساسی که همکارانم در حوزه پایگاه قهرمانی انجام می‌دهند، بحث استعدادیابی است که از سال آینده با همکاری هیئت پزشکی ورزشی و دانش‌آموزی انجام می‌شود و همچنین آموزش نخبه‌های ورزش توسط بهترین اساتید دانشگاهی کشور صورت می‌گیرد.
معاون توسعه ورزش استان در پایان گفت: امیدوارم دانش‌افزایی در حوزه‌های مختلف ورزش برای استان فارس و در مجموع کشور عزیزمان ایران، تأثیر بسزایی داشته باشد.سیروی بهادری‌پور مدیر پایگاه قهرمانی استان هم در این‌باره گفت: از آنجا که یکی از اهداف پایگاه ورزش قهرمانی توسعه زیرساخت‌های آموزشی است؛ لذا این مرکز با هدف ارتقای سطح علمی ورزشکاران و مربیان استان اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی با همکاری اساتید دانشگاه شیراز نموده است.
وی افزود: تداوم این برنامه‌ها مستلزم همکاری هیئت‌های ورزشی مربیان و ورزشکاران خواهد بود که برگزاری این دوره‌ها علاوه بر بررسی نقاط ضعف و قوت ورزشکاران، راهکارهای بهبود وضعیت را به مخاطب ارائه می‌دهد که مطمئناً در حفظ جایگاه و پیشبرد اهداف ورزشکاران به سمت و سوی ورزش قهرمانی، تأثیرگذار خواهد بود.
بهادری‌پور بیان کرد: امروزه ورزشکارانی می‌توانند در سطوح ملی، بین‌المللی و المپیک موفق باشند که علاوه بر تمرینات برتر که توسط مربیان ارائه می‌گردد، توجه ویژه‌ای به امور مرتبط با ورزش قهرمانی از قبیل کنترل استرس، مدیریت زمان، تمرکز، افزایش قدرت عملکرد ذهن و سایر موارد نمایند. بنابراین لازم است ورزشکاران با جدیت و پشتکار بیشتری در این امر مهم ورود نمایند.
گفتنی است این دوره یک روزه یکشنبه 5اسفند ماه جاری با حضور 30شرکت کننده در محل پایگاه قهرمانی شیراز واقع در مجموعه ورزشی هفت تنان برگزار گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی