[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

تأکید دوباره وزارت ورزش درباره دخالت‌نداشتن در انتخاب سرمربی تیم ملی، روزنامه شیراز نوین

وزیر ورزش و جوانان تمام زیرساخت‌‎ها برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را فراهم دانست و درباره رفتن تاج از فدراسیون فوتبال، گفت: تاج ماندنی است. به گزارش خبرورزشی، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان بااشاره به نشست دیروزش با فراکسیون ورزش مجلس، گفت: ورزش کشور در سال ۹۷ موفقیت‌های کم‌نظیری کسب کرد و امسال را با نتایج خوب تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه، آن هم در گروه مرگ آغاز و با کسب ۴امتیاز بهترین نتیجه تاریخ ادوار جام جهانی را کسب کردیم، هرچند موفق به صعود از گروه نشدیم. همچنین کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا بیشترین افتخارات را در این رقابت‌ها با کسب ۶۲مدال کسب کرد و در پارالمپیک نیز رتبه چهارم دو دوره قبل را با کسب نتایج درخشان به رتبه سوم تبدیل کرد.
این عضو کابینه دولت دوازدهم اضافه کرد: همچنین در المپیک جوانان رتبه ۲۴دوره قبل به رتبه هفتم ارتقا پیدا کرد و در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا نیز دو تیم بزرگ کشور، یعنی استقلال و پرسپولیس از گروه خود بالا آمده و هر دو تیم با هم برای نخستین مرتبه تا یک چهارم نهایی صعود کردند و در جمع ۸تیم برتر این رقابت‌ها قرار گرفتند. افزون بر این، تیم ملی فوتبال در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا نیز پس از ۱۴سال به نیمه نهایی رسید، هرچند انتظار از تیم ملی قهرمانی بود.
وی ادامه داد: تیم‌های دیگر نیز در رویدادهای آسیایی و جهانی موفقیت‌های خوبی به دست آوردند و تیم ملی بسکتبال ایران نیز در یک بازی استثنایی، تیم قدرتمند استرالیا را شکست داد و به جام جهانی صعود کرد.
وی با اشاره به اینکه امروز در آستانه مسابقات بزرگ المپیک و پارالمپیک قرار داریم، گفت: ورزشکاران ما سال پیش رو باید در رشته‌های انتخابی حضوری مؤثر داشته باشند تا در مواد رکوردی و مسابقات تیمی رتبه لازم را کسب تا بتوانیم راهی المپیک ۲۰۲۰ ژاپن شویم؛ لذا سال ۹۸ از جهت کسب سهمیه المپیک بسیار اهمیت دارد تا در مردادماه ۹۹ در المپیک ۲۰۲۰ که بزرگ‌ترین آوردگاه ورزشی جهان است، حضوری افتخارآمیز داشته باشیم.
سلطانی‌فر با بیان اینکه در المپیک ۲۰۲۰ تعداد ۶رشته جدید به المپیک اضافه شده که این مسئله کار و هزینه‌های ما را در کسب سهمیه طور طبیعی بیشتر می‌کند، اضافه کرد: در رشته کاراته که فقط در المپیک ۲۰۲۰ قرار است این رشته ورزشی حضور داشته باشد؛ چراکه اخیراً اعلام شد از المپیک ۲۰۲۴ حذف شده است، ایران جزو ۴کشور برتر دنیا است که ایران می‌تواند از این فرصت استفاده و در این رشته کسب مدال کند و امیدواریم بتوانیم همه سهمیه‌های ورودی به المپیک را در این رشته کسب کنیم.
وی افزود: در رشته کشتی که بیشترین تعداد مدال در طی ادوار گذشته را کسب کردیم نیز امیدواریم بتوانیم هر ۱۲سهمیه فرنگی و آزاد را کسب کنیم و در المپیک خوش بدرخشیم و در رشته تکواندو نیز دلخوش به کسب سه یا چهار سهمیه برای المپیک ۲۰۲۰ هستیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در رشته شمشیربازی امیدواریم بتوانیم جزو ۸کشور برتر دنیا باشیم تا راهی المپیک شویم و در المپیک نیز در سکو قرار بگیریم. در وزنه‌برداری نیز به دلیل برخی محدودیت‌های ایجاد شده در این دوره فقط دو سهمیه داریم که البته پیگیری‌هایی در دست اقدام است که این سهمیه‌ها افزایش پیدا کند و در مجموع، بخش عمده‌ای از مراحل آماده‌سازی تیم ملی برمی‌گردد به اقداماتی که در سال ۹۸ در حال انجام است.
وی یادآور شد: به همین خاطر، پیگیری‌های لازم در مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای اخذ بودجه‌‌های لازم در دست اقدام است و ستاد عالی بازی‌های ۲۰۲۰ از یک سال و نیم قبل با حضور همه دست‌اندرکاران ورزش فعال شده و فدراسیون به فدراسیون، نقاط ضعف و قوت هر رشته پیگیری می‌شود و هماهنگی بسیار خوب و منحصر به فردی بین همه ارکان ورزش کشور از جمله وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک ایجاد شده است.
وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: مجلس نیز حمایت بسیار خوبی از محل ۰,۲۷درصد مالیات بر ارزش افزوده از حوزه ورزش داشته است که کمک بسیار خوبی به هیئت‌های ورزشی و انجام پروژه‌‎های نیمه‌تمام بوده است.
وی افزود: تعامل بین ارکان مختلف ورزش باعث ثبات در این حوزه و کم شدن حاشیه‌ها شده است و امیدواریم نتایج موفقیت‌آمیز سال ۹۷ را بتوانیم با این برنامه‌‎ریزی‌ها در سال ۹۸ تکرار کنیم و حضور موفقیت‌آمیزی در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم.
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سئوال که چه تصمیمی برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال اتخاذ شده است، گفت: انتخاب مربی تیم ملی از وظایف فدراسیون فوتبال است و رئیس و سایر مسئولان فدراسیون در این راستا تلاش‌های گسترده‌ای دارند تا مربی مناسبی برای تیم ملی انتخاب کنند و این مهم از طریق فدراسیون نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.
سلطانی‌فر در مورد رفتن تاج از فدراسیون فوتبال نیز عنوان کرد: آقای تاج امروز بازنشسته به شمار نمی‌آید و بر اساس ماده ۶۰ قانون جامع ایثارگران به حالت اشتغال بازگشته و وظایف خود را انجام می‌دهند.
وی درباره مصوبه اخیر مجلس درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز گفت: اراده دولت این بود که این خصوصی‌سازی در سال ۹۸ انجام گیرد. در همین رابطه، هیئت دولت مصوبه‌ای در این زمینه گذراند که این مهم از طریق سازمان خصوصی‌سازی اتفاق بیفتد؛ اما دولت با روال واگذاری که در مجلس به تصویب رسید، مخالفت کرد به این دلیل که مراحل اجرایی کار باید سهل‎تر و به صورت کامل انجام گیرد؛ لذا واگذاری به صورت بلوکی از طریق فرابورس کار را سخت می‌کند. به هر روی باید روی شکل کار با مجلس به تعامل خوبی با برگزاری جلسات دست یابیم.
سلطانی‌فر در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز توضیح داد: با رعایت ملاحظات شرعی و فرهنگی و اجتماعی این اقدام باید صورت گیرد و هم‌گرایی در این خصوص بین ارکان مختلف نظام ایجاد شود. وزارت ورزش اعلام کرد و می‌کند که تمام زیرساخت‌ها برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است و ما می‌توانیم ورودی‌ها و معابر جداگانه‌ای برای حضور بانوان اختصاص دهیم، البته باید بین مراجع دست‌اندرکار این حوزه هماهنگی‌های بیشتری صورت گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی