[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

رقابت تیم فوتسال کودکان کار و تیم فوتسال جانبازان در شیراز، روزنامه شیراز نوین

به دعوت اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، تیم فوتسال جانبازان دفاع مقدس در یک بازی دوستانه به مصاف تیم فوتسال کودکان کار رفت.
مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شیراز، هدف از این رقابت را ایجاد انگیزه بیشتر در تیم فوتسال کودکان کار و ساخت الگوی مناسب برای آن‌ها دانست.
یوسف آفرینی گفت: پیش‌تر این الگوسازی را با تیم بسکتبال جانبازان قطع نخاع برای کودکان کار و خیابانی انجام دادیم و امروز در خدمت تیم فوتبال جانبازان هستیم.
آفرینی افزود: کودکان در جستجوی قهرمان خیالی خود هستند و اگر به آن‌ها الگوی مناسبی ارائه نشود، ممکن است در محیط‌های خشن و پرخطر محله‌های پرآسیب الگوهای نامناسبی در ذهن آن‌ها شکل گیرد و بهتر این است که در این راه پیش‌قدم شویم و الگوی مناسب را به این کودکان معرفی کنیم.
وی بیان کرد: جانبازان قهرمان، بهترین الگو برای کودکان هستند.
تیم فوتسال کودکان کار از شش ماه قبل توسط اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شیراز تشکیل شده و طی این مدت، تمرینات خود را به طور جدی دنبال کرده‌اند.
آفرینی گفت: تیم فوتبال جانبازان شیراز از نامداران این رشته در سطح کشور هستند. همچنین این تیم دارای چهره‌های مطرح و حرفه‌ای در سطح بین المللی است.
مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شیراز ادامه داد: قهرمانی و ایثار درس امروز کودکان کار در این جلسه بود که توسط بهترین معلمان این عرصه، یعنی جانبازان به آن‌ها آموزش داده شد.
وی اضافه کرد: تحصیل و مهارت‌آموزی از برنامه‌های دیگر برای این کودکان است که در کنار ورزش و فعالیت‌های فرهنگی، شرایط مناسبی را برای رشد این کودکان فراهم می‌کند.
در پایان این دیدار، آفرینی از مفهوم ایثار و فداکاری با کودکان کار سخن گفت و از جانبازان خواست از خاطرات هشت سال دفاع مقدس با کودکان صحبت کنند و آنان را با مفاهیم ایثارگری و فداکاری آشنا کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی