[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

دستانی مهربان برای لبخندی عیدانه، روزنامه شیراز نوین

همچنان که آرام آرام در آستانه تغییر فصل هر ثانیه به نوروز‌98 نزدیک‌تر می‌شویم و شاهد تکاپوی هرچه بیشتر مردم و خرید شب عید هستیم، در مقابل هستند کسانی که به دلایل مختلف دچار مشکل شده و چشمانشان به نگاه مهربان من و تو خیره شده است.
به گزارش ایرنا، این روزها که شاهد افزایش ترافیک در سطح کوچه و خیابان‌های شهر شلوغ و پر دود و دم تهران به واسطه خرید شب عید مردم هستیم جا دارد با قدری تحمل به فکر خانواده‌های بی‌بضاعتی باشیم که توان کارکردن را نداشته و نیازمند حمایت دستان گرم من و تو هستند.
ناگفته نماند در این ارتباط هستند دستگاه‌ها و نهادهای بسیاری که بنا به‌وظیفه شرعی و قانونی خود حامی ‌نیازمندان بوده و آنان را تحت حمایت قرار داده و به آنان رسیدگی می‌کنند، اما با توجه به شرایط موجود این تلاش‌ها بدون مشارکت هم‌وطنان کافی به نظر نمی‌رسد. 
مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور پیش‌تر از آغاز کمپین «پویش لبخند مهربانی عیدانه» با هدف تأمین سبد غذایی برای مددجویان بهزیستی در مناطق کم برخوردار خبر داد و گفت: این کمپین با شعار «گامی‌نیک، سالی نیک» با مشارکت مردم و خیرین سبد غذایی شامل حبوبات، سویا، تن ماهی، چای و شکر، رب گوجه فرنگی، روغن، برنج و یک جعبه شیرینی متناسب با فرهنگ منطقه را برای مددجویان بهزیستی تأمین و پیش از آغاز سال نو به آنان هدیه خواهد کرد.
فرهاد اقطار با بیان این‌که این سبد غذایی با هدف ایجاد دلگرمی ‌بیشتر و رنگین‌تر شدن سفره مددجویان تهیه شده است‌ افزود: در اجرای این طرح نیاز پنج‌هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی از جمله کودکان بی‌سرپرست تأمین خواهد شد.
وی تصریح کرد: ارزش ریالی هر سبد غذایی، 250‌هزار تومان است؛ برخی شرکت‌های غذایی از جمله شرکت‌های تولید ماکارونی نیز با تخفیف‌هایی تا 40درصد در این امر خیر مشارکت خواهند داشت.
سومین مرحله از «پویش لبخند مهربانی عیدانه» از آخرین روزهای بهمن‌ماه آغاز شده و باهدف تهیه مواد غذایی برای مناطق کم برخوردار تا یک ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
پیشتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست اعلام آغاز این پویش گفته بود: با این طرح، هموطنان و خیرین در سراسر کشور می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را برای تأمین مواد غذایی نیازمندان در مناطق کم برخوردار ارسال کنند و ما نیز در قالب بسته‌های غذایی آن‌ها را توزیع خواهیم کرد.
وی با بیان این که در نظر است با استفاده از تکنولوژی و توان متخصصان، زمینه‌ای فراهم شود تا خیرین بتوانند کمک‌های خود را به‌صورت فردی ارائه دهند گفته بود: تلاش می‌شود تا هموطنان خارج از کشور نیز بتوانند در این کمپین مشارکت داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی