[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۸
  • دوره جدید

۱۵۵‌بانوی امدادگر به خدمات‌رسانی در نوروز می‌پردازند، روزنامه شیراز نوین

‌رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از سازماندهی 155‌بانوی امدادگر به منظور ارائه خدمات حمایتی و امدادی به زنان آسیب‌دیده و متأثر از حوادث احتمالی در تعطیلات نوروز‌98 خبر داد و گفت: این نیروهای متخصص در قالب ٣١‌تیم توانا به ارائه خدمات یادشده خواهند پرداخت.
مرتضی سلیمی ‌روز جمعه در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: زنان جزیی از گروه‌های آسیب‌پذیر در حوادث و سوانح به شمار می‌روند که به‌دلیل ویژگی‌های جسمی ‌خاص خود باید از کمک‌های ویژه نیروهای امدادی (تیم‌های توانمند خواهران) در حوادث و سوانح برخوردار شوند.
وی ادامه داد: کمک به زنان آسیب‌دیده و متأثر در انواع حوادث و سوانح باید با حضور گروه‌های واکنش سریع امدادگران زن به صورتی ارائه شود که تبعات ناشی از استرس و اضطراب را در این گروه‌های آسیب‌پذیر کاهش دهد. 
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به ارائه طیف وسیعی از فعالیت‌های بشردوستانه از سوی زنان در جمعیت هلال احمر گفت: آثار و برکات این اقدامات در تحقق ارتقای حضور اجتماعی این زنان در پوشش سریع به انواع حوادث بسیار مفید و حائز اهمیت است. 
سلیمی ‌توضیح داد: همه سعی مسئولین جمعیت هلال احمر در سال‌های اخیر توجه ویژه به‌ارتقای سطح کمی ‌و کیفی حضور بانوان در فعالیت‌های آموزشی، حمایتی و امدادی بوده و تشکیل گروه‌های توانا از جمله این اقدامات است. 
وی اظهار داشت: تمام امدادگران و نجاتگرانی که در طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر حضور پیدا می‌کنند، دارای تخصص‌های جست‌‌و‌جو و نجات بین شهری (جاده‌ای)، جست‌‌و‌جو و نجات کوهستان و پیش ‌بیمارستانی هستند و تمام دوره‌های تخصصی لازم را گذرانده‌‌اند.
به گفته سلیمی، تمام این نیروها یک ماه قبل از شروع کار، با شرکت در دوره‌‌های بازآموزی طرح نوروزی تمام مواردی را که باید به عنوان امدادگر و نجاتگر پایگاه در طول اجرای طرح بر آن تسلط داشته باشند، می‌‌گذرانند.
وی یادآور شد: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال‌98 در مجموع هزار و 421‌پایگاه و پست امدادی در سطح تمام جاده‌های کشور مشغول ارائه خدمات امدادی به هموطنان و مسافران نوروزی خواهند بود که اکثر جاده‌‌های کشور دارای پایگاه‌‌های امداد و نجات بین شهری هستند و در محورهایی که فاصله پایگاه‌ها زیاد باشد، پایگاه‌های موقت امدادی ایجاد خواهد شد. 
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: همچنین امسال مجموعا سه هزار و 478 دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی در این طرح مشغول به فعالیت هستند در مجموع امسال ٣‌‌درصد افزایش در منابع بکارگیری ‌شده داشته‌ایم.
سلیمی ‌گفت: طرح ملی امداد و نجات و راهنمایی مسافران نوروزی هلال احمر امسال با هدف کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای نوروز98 با گستردگی و تنوع بیشتری در محورهای ارتباطی سراسر کشور اجرا خواهد شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده‌ای، دریایی و کوهستانی با شماره 112 مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی