[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی، روزنامه شیراز نوین

در۳۴‌امین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که در ۱۲‌دی ماه سال‌۹۷ در سازمان محیط زیست برگزار شد، خودروسازان متعهد شدند هفته‌ای ۲۵۰‌دستگاه خودرو را به تاکسیرانی جهت تحویل به متقاضیان ثبت‌نامی ‌تخصیص دهند اما با وجود گذشت دوماه از این مصوبه، فعلاً خبری از تحویل تاکسی‌های جدید نیست.
مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایسنا، در‌خصوص وعده وزارت صنعت به تاکسیرانی به‌منظور نوسازی این ناوگان گفت: در این شرایطی که طرح نوسازی رو‌به توقف می‌رود، این موضوع نوید خوبی است منوط بر این‌که وعده داده شده، عملیاتی شود زیرا وزارت صنعت وعده‌های زیادی داده که برخی از آنها هنوز عملیاتی نشده است.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون تنها توانستیم ۱۵۰۰‌دستگاه خودرو را نوسازی کنیم. اگرچه هفته‌ای ۲۰۰‌دستگاه تاکسی با توجه به حجم انباشت فرسودگی تاکسی‌ها تعداد زیادی نیست، اما اگر همین تعداد را شرکت‌های خودروساز در اختیار تاکسیرانی قرار دهند حداقل فرآیند نوسازی متوقف نخواهد شد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به این‌که هنوز ۲۰۰‌دستگاه هفته اول و دوم را تحویل نگرفته‌ایم گفت: وزارت صنعت براساس توان تولید شرکت‌های خودروسازی این ۲۰۰‌دستگاه تاکسی را تعیین کرده است که این موضوع در دو هفته نخست آن محقق نشده و امیدواریم از هفته آینده طرح اجرایی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی