[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

۷۰‌درصد ناوگان حمل و نقل عمومی ‌کشور فرسوده است، روزنامه شیراز نوین

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: 70‌درصد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور فرسوده و نیازمند نوسازی است.
به گزارش ایسنا، مهدی جمالی‌نژاد عنوان کرد: 70‌درصد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور فرسوده است و یکی از طرح‌های مهم ریاست جمهوری نوسازی ناوگان عمومی است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 350‌میلیارد تومان قیر رایگان به شهرهای کمتر از 50‌هزار نفر جمعیت اختصاص یافته است.
 معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: در سال‌98 اختصاص قیر رایگان به شهرهای کمتر از 50هزار نفر به 17‌درصد افزایش می‌یابد.
 جمالی نژاد افزود: 22‌هزار و 335‌طرح عمرانی بزرگ با 30هزار میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال در کشور افتتاح شد که این میزان طرح نسبت به سال‌های گذشته بی‌نظیر است. 
وی بیان کرد: تلاش ما بر این است که در خصوص معماری شهرها، از میراث فرهنگی و میراث معنوی اسلامی ایرانی استفاده شود و سبزوار یکی از شهرهای تاریخی، کهن و اسطوره کشور است و امیدواریم در عرصه معماری اسلامی به عنوان پایلوت معرفی شود.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تأکید بر این‌که سبزوار جزو شهرستان‌های پیشگام در حوزه بازآفرینی کشور است افزود: اقدامات این شهرستان در حوزه بازآفرینی بی‌نظیر است و وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی به صورت جدی از فعالیت‌هایی که در سبزوار در حوزه بازآفرینی صورت می‌گیرد، حمایت می‌کنند.
جمالی‌نژاد گفت: برای انجام فعالیت‌های بازآفرینی در ابتدا باید بازخوانی هویت شهری را در دستور کار قرار دهیم که در حوزه شهری سبزوار اراده خوبی برای انجام فعالیت‌های بازآفرینی وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی