[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

آسیایی‌ها نفت بیشتری از ایران می‌خرند، روزنامه شیراز نوین

منابع تجاری و انرژی پیش‌بینی می‌کنند کشورهای آسیایی واردات نفت از ایران را در ماه‌های آینده افزایش دهند.
خبرگزاری انگلیسی رویترز از سنگاپور گزارش داد: منابع تجاری گفته‌اند انتظار می‌رود واردات نفت ایران از سوی ژاپن و کره جنوبی تا ماه‌های منتهی به ماه مه (اردیبهشت) افزایش یابد؛ زیرا خریداران میزان نفتی را که می‌توانند در مدت زمان اجرای معافیت‌ها خریداری کنند، افزایش داده اند.
رویترز با استناد بر آمار شرکت «ریفینیتو» نوشت: انتظار می‌رود واردات نفت آسیا از ایران تقریباً دو برابر شود و به 1.38میلیون بشکه در روز برسد.
این خبر گزاری گفت: چهار کشور اصلی خریدار نفت خام ایران شامل چین، هند، ژاپن و کره جنوبی در ماه ژانویه در مجموع 710هزار و 699بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده‌اند که 49درصد کمتر از همین ماه از سال 2018 بوده است.
این خبرگزاری نوشت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران که از اواخر ماه نوامبر (آذر) اجرایی شد، بر صادرات نفت این کشور به آسیا تأثیر منفی داشته است.
به نوشته رویترز، خریداران نفتی باید بر مشکلات ناشی از حمل محموله‌های نفتی و پرداخت پول آن غلبه کنند که این امر، ازسرگیری واردات از ایران توسط ژاپن و کره جنوبی را به تأخیر انداخت. ایران چهارمین تولیدکننده بزرگ نفتی سازمان کشورهای صادر کننده نفت «اوپک» است. این گزارش افزود: ژاپن در ماه ژانویه اولین محموله نفت وارداتی خود را از زمان تحریم‌ها افزایش داد و انتظار می‌رود این محموله در ماه فوریه به این کشور برسد. رویترز افزود: آمار شرکت نفت ملی کره نشان می‌دهد کره جنوبی واردات نفتی از ایران را در ماه ژانویه به دنبال چهار ماه تردید از سرگرفت؛ اما انتقال نفتی این کشور 75درصد کمتر از رقم همین ماه در سال گذشته بوده است.
بر اساس این گزارش، کره جنوبی به عنوان سومین کشور بزرگ خریدار نفت ایران در آسیا، واردات خود را به میعانات گازی شامل نفت فوق سبک برای استفاده در تولید مواد پتروشیمی محدود کرده است.
این گزارش افزود: چین به عنوان بزرگ‌ترین مشتری نفتی ایران در ماه ژانویه، 377هزار و 38بشکه نفت در روز از ایران وارد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی