[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

تولید ۴۰میلیون تن محصولات پتروشیمی در ۹ماه امسال، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید 40میلیون و 123هزار تن محصولات پتروشیمی از آغاز امسال تا پایان آذرماه خبر داد که در هم‌سنجی با پارسال، کمتر از یک درصد رشد داشته است.
به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، پروین نباتی افزود: با توجه به مشکلات و محدودیت‌های صنعت در زمینه تأمین مواد اولیه، اما صنایع شیمیایی و سلولزی تا حد زیادی توانست تولید مشابه سال پیش را حفظ کرده و در مواردی رشد قابل ملاحظه ای هم داشته باشد.
وی گفت: در این 9ماه، 174هزار تن لاستیک خودرو تولید شد که در هم‌سنجی با پارسال 1.1درصد رشد داشت.
«این مقدار با احتساب تایر و تیوب دوچرخه و موتورسیکلت به 185هزار و 500تن می‌رسد که 45درصد کل تولید تایر سواری و 40درصد تایر باری و اتوبوسی بوده است.»
رشد تویلد کاغذ، دوده صنعتی و ام. دی. اف
مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت درباره تولید کاغذ گفت: در 9ماه امسال تولید انواع کاغذ نزدیک به 590هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال 2.2درصد افزایش نشان می‌دهد. وی ادامه داد: در تولید کاغذ بسته‌بندی که به طور عمده با استفاده از کاغذ باطله انجام می‌شود، میزان افزایش در هم‌سنجی با پارسال به هفت درصد رسید.
به گفته وی، تولید دوده صنعتی که توسط چهار تولیدکننده اصلی تولید می‌شود، در 9ماه امسال 98هزار و 600تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال 4.5درصد رشد کرد.
وی مقدار تولید ام.دی.اف در 9ماه امسال را یک میلیون و 55هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 21درصد افزایش یافت، با این حال تولید نئوپان در همین مدت 485هزار مترمکعب بود که حدود 9درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشت.
«دلیل اصلی این کاهش به جایگزینی آن با ام.دی.اف از سوی مصرف‌کنندگان بازمی‌گردد.»
این مسئول ادامه داد: در این مدت حدود 353هزار تن کارتن تولید شد که مشابه پارسال بود و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال، تغییرات چندانی نسبت به مدت مشابه پارسال نداشته باشد.
رشد تولید روغن موتور
به گفته مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی، تولید 9ماه روغن موتور و صنعتی تصفیه اول 496هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال 58درصد رشد را ثبت کرد.
به گفته وی، در مدت یاد شده 19هزار و 800تن سموم دفع آفات کشاورزی تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 24درصد کاهش یافت. وی ادامه داد: با توجه به کاهش 26درصدی واردات سموم آماده، به نظر می‌رسد امسال تقاضا برای مصرف سموم شیمیایی کم شود.
به گزارش ایرنا، صادرات محصولات پتروشیمی از ابتدای سال تا پایان مهرماه، به 12میلیون و 641هزار تن به ارزش هفت میلیارد و 445میلیون دلار رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی