[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

شیرازنوین به مقام برتر رسید، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز، خبرنگار روزنامه شیرازنوین به مقام برتر چهارمین دوره جشنواره منطقه‌ای مطبوعات به میزبانی استان یزد دست یافت. آیین اختتامیه چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی‌های استانی پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌ها استان‌های فارس، یزد و کرمان، شامگاه پنجشنبه 9اسفندماه در یزد برگزار شد.
خبرنگار و سردبیران ایرنا در فارس در این جشنواره موفق به کسب چهار عنوان برتر شدند. محمدامین افشارپور، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس در بخش ویژه این جشنواره با عنوان «جدایی نادر از قانون» در بخش شهروند آگاه، شهر آباد مقام نخست را کسب کرد. افشارپور همچنین با مطلب «کمین همسایگان برای صنعت و نوآوری ایران» در بخش ویژه این جشنواره با عنوان چالش‌های پیش روی جوانان توانست مقام دوم را به دست آورد. در این بخش، با نظر هیئت داوران فردی حائز رتبه اول نشد. سید احمد نجفی، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس با مطلب «ثبت جهانی آثار ساسانی و مأموریت پیش رو» در بخش مطبوعات و شهر جهانی توانست مقام دوم جشنواره منطقه‌ای مطبوعات را کسب کند. غلامرضا مالک‌زاده، دبیر خبرگزاری ایرنا مرکز فارس هم در این جشنواره برای یادداشتی با تیتر «چهارراه، بزرگراه و مطالبه‌گران» شایسته تقدیر شناخته شد. علی محمدی راد عکاس هفته‌نامه شهر راز برای عکسی با عنوان «به هر مسجد خورشیدست محراب» مقام سوم را به دست آورد. مجید آباد از روزنامه توریسم در بخش طراحی و گرافیک مقام سوم را در این بخش از آن خود کرد. سمیرا مولودی، خبرنگار روزنامه شیرازنوین برای گزارشی با عنوان «من همینم،آیدین آغداشلو» مقام سوم را کسب کرد. 
پیمان کشاورز، خبرنگار روزنامه شیرازنوین برای خبری با تیتر «پرونده سخنگو روی میز استاندار و سرمایه‌گذاری که نیامده رفت» نفر دوم شد. سیدغیاث‌الدین ملک‌حسینی از روزنامه خبرجنوب با عنوان «سفر 60روزه در سرزمین مادری برای حمایت از کنسرت‌ها» مقام سوم بخش خبر را به دست آورد. رقیه دهقانی از روزنامه خبر جنوب برای تیتر «نیش سودجویان به جان عقرب‌های ایرانی افتاد» حائز مقام اول و در همین رشته برای تیتر «بی‌پولی ریشه دندان مردم را کشیده است» مقام دوم را کسب کرد. در همین بخش، سید غیاث‌الدین ملک‌حسینی از روزنامه خبر جنوب برای تیتر «10سال شکیبایی از دوری خسرو» به طور مشترک رتبه دوم را به دست آورد و مرضیه امیری از پایگاه خبری شیرازه، برای تیتر «حکایت آبی که هم آب است و هم نان» در این بخش شایسته تقدیر شناخته شد. اسماعیل عسلی از روزنامه عصر مردم با مطلب «مردی که عاشق بود» در بخش ویژه فرخی یزدی، اخلاق رسانه‌ای، روزنامه‌نگاری مسئولانه و عمل‌گرا به مقام دوم رسید. پارسا بهمنی از روزنامه خبرجنوب با مطلبی با عنوان «تخت‌جمشید در کابوس بلعیده شدن» توانست مقام اول بخش ویژه مصرف بهینه آب این جشنواره را به دست آورد و در بخش رسانه و مسئولیت اجتماعی، احمدرضا سهرابی از روزنامه عصر مردم با مطلب «13مدیر را باید توبیخ می‌کردیم» حائز رتبه دوم شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ابتدای این همایش گفت: ٦٠٤اثر در چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرکت کرده‌اند. مجید جوادیان‌زاده افزود: در این دوره از جشنواره ١٧١نفر، تعداد ٦٠٤اثر خود را از استان‌های فارس، یزد و کرمان در دو بخش اصلی و ویژه شرکت داده‌اند. وی در ادامه تصریح کرد: فعالان رسانه‌ای استان یزد با ارسال ٤٠٣اثر بیشترین مشارکت را در این جشنواره داشته‌اند و پس از آن، استان فارس با ١٥٦اثر و استان کرمان با ٤٥اثر در رده‌های بعدی میزان مشارکت در چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌ها، قرار دارند. جوادیان‌زاده با اشاره به استقبال چشمگیر شرکت کنندگان از بخش اصلی این جشنواره، عنوان کرد: از ٦٠٤اثر ارسال شده، ٤٢٠اثر در بخش اصلی و ١٨٤اثر در بخش ویژه شرکت داشته‌اند که در بخش اصلی گزارش و در بخش ویژه موضوع مصرف بهینه آب بیشترین تعداد آثار را به خود اختصاص داده‌اند.
شایان ذکر است خبرنگاران و سردبیران رسانه‌های استان فارس در چهارمین دوره جشنواره منطقه‌ای مطبوعات به میزبانی استان یزد، موفق به کسب 16عنوان این جشنواره شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی