[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

حل مشکلات در گروی تلاش همگان است، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) گفت: حل مشکلات کشور در گروی تلاش همگان است و این که همه دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی‌آستان شاهچراغ (ع) به نقل از آیت الله سید علی اصغر دستغیب در دیدار فرماندار شیراز افزود: گاهی افراد با اشاره به سختی‌ها و مشکلات می‌پرسند در این شرایط وضع چگونه خواهد شد؟ می‌گویم وضع آن خواهد شد که من و شما انجام می‌دهیم.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: حل مشکلات تابع رفتار و تلاش و تدبیر ماست؛ یکایک آحاد این ملت در تمام سطوح همه مسئول هستند و کسی نمی‌تواند خودش را استثناء کند که ما کاری به این مسائل نداریم، ما که سیاسی نیستیم یا دولتی نیستیم، نه همه یک ملت و امت واحد هستیم و باید دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم. دستغیب با بیان اینکه همان جا هم که به ظاهرِ امر، کاری از دست کسی ساخته نباشد خداوند خودش قدرت این را دارد که افراد را بر مشکلات فائق کند، گفت: در صحرای طبس چه کسی بود که آنچنان اتفاقی افتاد و معجزه‌ای رخ داد و امثال آن زیاد داشته‌ایم؛ در هر حال ان‌شاءالله مشکلات همه با این شروط حل خواهند شد و از آن‌ها عبور خواهیم کرد. 
تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) در ادامه تلاش مسئولان برای آسان کردن دسترسی زائران به این آستان مقدس را خواستار شد. 
دستغیب افزود: بسیار اهمیت دارد که ما برای فراهم آوردن زمینه تشرف حداکثری علاقه مندان و ارادتمندان به حرم‌های مطهر این امامزادگان عظیم القدر تلاش کنیم، چراکه جایگاه بسیار بلند این امامزادگان و سبک زندگی آنها منعکس کننده راه و روش پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تشرف به این حرم‌های مطهر، دو اثر مهم برای زوار دارد؛ یکی اینکه در واقع حضور و ورودشان به این اماکن مقدس، بهره‌ معنوی است چون این‌ها اشخاصی هستند که نزد خداوند وجیه و آبرومند هستند و در مواردی به اذن الله شفاعت می‌کنند، این ارتباطات قلبی و معنوی است که به آن قائل هستیم و یکی از رموز تشریع زیارت هم همین است.
رئیس حوزه علمیه رضویه شیراز ادامه داد: مطلب دیگر اینکه وقتی مردم در این اماکن مقدس به زیارت می‌روند طبعا به این فکر می‌افتند که این امامزادگان جلیل القدر چه شخصیت والایی هستند که ما بعد از شهادت و وفاتشان در برابر مرقدشان می‌آییم و اظهار خشوع و خضوع می‌کنیم و این بزرگواران را پیش خدا شفیع قرار می‌دهیم، مردم از چنین موضوعاتی الگوها و اسوه‌های زندگی را کشف می‌کنند و در زندگی خودشان و خانواده‌ پیاده می‌کنند و این مسئله مهمی ‌است.
دستغیب گفت: اماکن دیگر هم داریم، همین شعرای آیینی ما که الحمدلله آوازه آنها از شهر و استان و ایران فراتر است مثل حافظ و سعدی و دیگر بزرگان، که آنها هم مورد توجه هستند و زمینه بحث گردشگری در فارس تا حد بسیار مطلوبی فراهم است، یعنی گردشگری مذهبی که با یک روحِ گرایشاتِ معنوی همراه است و نوعی تحول ایجاد می‌کند و می‌تواند برای خیلی‌ها نقطه عطفی باشد که زندگیشان به سمت و سوی حقیقت گرایش پیدا کند.
رئیس جامعه روحانیت شیراز با ابراز امیدواری از اینکه در آینده بهتر از گذشته از فرصت‌های گردشگری مذهبی استفاده شود، خطاب به فرماندار شیراز عنوان کردند: جنابعالی و همکاران گرامی‌در این زمینه طبعاً تأثیرگذار هستید و می‌توانید در قسمت‌های مختلف نقش داشته باشید. دستغیب در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به محمد رضا امیری فرماندار شیراز گفت: با سوابقی که بنده از شما اطلاع دارم و شرایط مطلوبی که در شما هست، از اینکه جنابعالی این مسئولیت را پذیرفته‌اید خرسندیم و امیدواریم که وضعیت شهر و استان، خصوصاً در مسائلی که در چارچوب وظایف شماست به خوبی سامان گیرد.
وی ادامه داد: یک بخش عمده‌ای از مسائل امنیتی در اماکن مختلف مربوط به فرمانداری است، تصمیماتی که شورای تأمین می‌گیرد مسئله مهمی ‌است و نیازمند جدیت و همکاری لازم است، کما اینکه در گذشته چنین بوده است.
دستغیب افزود: برگزاری انتخابات به نحو احسن و با حفظ سلامت کامل آن مسئله مهمی‌ است و سایر وظایفی که محول است مانند مسائل روزمره‌ مردم و نیازها و حوائج مردم در حوزه‌های مختلف نیز اهمیت دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی