[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

دانش‌آموزان مهارت‌آموزی کنند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی ‌با تأکید بر اینکه برای حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال باید فعالیت‌های بنیانی انجام شود، گفت: از جمله این فعالیت‌ها این است که آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در اولویت قرار گیرد و مدارس به سمت مهارت محوری حرکت کنند. محمد رضا رضایی کوچی، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مدارس مهارت‌ محور، علاوه‌بر آموزش مهارت‌های زندگی و اجتماعی، به آموزش مهارت‌های تخصصی مورد نیاز دانش‌آموزان نیز می‌پردازند. وی بیان کرد: توجه به موضوع فراگیری مهارت در نظام آموزش و پرورش، افزون بر اینکه به دانش‌آموزان پس از فارغ‌التحصیل شدن برای یافتن شغل مناسب کمک می‌کند می‌تواند برطرف‌کننده نیازهای آینده کشور نیز باشد. رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ‌اضافه کرد: دانش آموزان با مهارت‌ آموزی می‌توانند به درک عمیق‌تری از آموخته‌های خود دست یابند و با توجه به اهمیت کارآفرینی، با آمادگی بیشتری وارد جامعه شوند.
رضایی کوچی ادامه داد: بعد از اخذ دیپلم نباید دانش‌آموزان به حال خود رها شوند و در صورتی که آنها در مدت تحصیل خود یک یا چند مهارت فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته باشند این موضوع می‌تواند مددرسان آنها در یافتن شغل باشد. 
این نماینده مجلس افزود: با مراجعه به آمارهای موجود مشاهده می‌کنیم که هنرجویان و دانش‌آموزانی که حرفه و یا فنی را فرا گرفته‌‌اند پس از فارغ‌التحصیل شدن، کمتر با معضل بیکاری رو به رو می‌شوند.  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ‌اظهار داشت: همچنین ضروری است دیدگاه‌ها به ادامه تحصیل در آموزش عالی نیز تغییر کند و مزایای رشته‌های فنی و مهندسی بیشتر برای جوانان تبیین شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی