[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۸
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: بیانیه گام دوم سرلوحه کار مدیران باشد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز با اشاره به نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان گفت: این بیانیه حرکت راهبردی و گام دوم انقلاب و نظام اسلامی را در آینده روشن و مسیر را مشخص کرده است و مدیران باید این بیانیه را سرلوحه کار قرار دهند.
رهبر معظم انقلاب اواخر بهمن ماه امسال در بیانیه‌‌ای خطاب به جوانان و آینده‌‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سوی آرمان‌های انقلاب اسلامی ‌را در هفت فصل تبیین کردند. 
به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: هدف اصلی این بیانیه، تأمین عدالت اجتماعی و اقتصادی است، وضعیت کنونی جامعه در بیانیه تبیین شده و تأمین بهینه عدالت و دعوت همگانی به تأمین عدالت از تأکیدات این بیانیه است.  امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه در شرایطی خاص در جامعه ما در رابطه موضوعاتی سیاه‌نمایی می‌شود، گفت: برخی با انگیزه سیاسی در جامعه سیاه نمایی می‌کنند.
وی ادامه داد: هر جریان سیاسی شامل افرادی است که یا برای خود کار می‌کنند یا برای خدا کار می‌کنند، آنها که برای خود کار می‌کنند با بی‌انصافی سیاه نمایی می‌کنند، حفظ نظام برای ما واجب است، نباید در نقد‌ها از انصاف خارج شویم. 
آیت‌الله دژکام افزود: بیانیه گام دوم انقلاب بر کارهای بزرگی که در کشور انجام شده صحه گذاشته است، این کارها باید دیده شود، توزیع عادلانه ثروت از جمله رویکردهایی است که در نظام اسلامی ‌به آن توجه شده است، وضع مردم نسبت به قبل از انقلاب خیلی تغییر کرده است، هر چند در مواردی هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم. 
وی به موضوع توسعه متوازن اشاره کرد که با عدالت در ارتباط است و گفت: گسترش جاده‌ها، تأمین آب و برق در جامعه نشان می‌دهد که توسعه متوازن در جامعه ما در جریان است، بسیاری از مردم می‌دانند که وضعیت جاده‌ها قبل از انقلاب در این استان فارس چگونه بود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: ما از استانداری درخواست داریم که در آمایش سرزمین نگاه توام با ایجاد عدالت داشته باشند و به توسعه متوازن توجه جدی کنند، توسعه متوازن به تأمین عدالت می‌انجامد. امام جمعه شیراز با بیان اینکه مبارزه با فساد نیز در بیانیه گام دوم مورد تأکید است، گفت: در این زمینه هم کارهایی انجام شده و باید با جدیت تداوم داشته باشد، بررسی‌ها بیانگر آن است که درصد کمی ‌از نیروهای اداری خرابکاری می‌کنند، بقیه نیروها سالم هستند، نباید وقتی یکی دو درصد خرابکاری و فساد می‌کنند همه دستگاه مورد سرزنش قرار گیرد هر چند با همان یکی دو درصد هم باید برخورد قاطع صورت گیرد.  آیت‌الله دژکام ادامه داد: همه مردم در تأمین قسط و عدالت نقش دارند، خودسازی فردی در تأمین عدالت بسیار نقش دارد، کسی که از خدا برگشته و هیچ اعتقادی ندارد چگونه می‌تواند عدالت ایجاد کند، آموزش و پرورش باید به سمتی برود که انسان عادل تربیت کند، نظام تربیتی باید عدالت گستر و عادل‌پرور باشد، نباید از نقش مهم آموزش و پرورش در تربیت افراد غفلت کرد. نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: بیانیه گام دوم تأکید دارد که دولت، قوه قضاییه و مجلس باید به طور جدی عدالت را دنبال کنند و جامعه روی تأمین عدالت حساس باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی