[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۸
  • دوره جدید

آزمون سراسری قرآن در ۳۵ نقطه فارس برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

همزمان با سراسر کشور، آزمون کتبی هفدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن امروز، ۹ اسفندماه در ۳۵ حوزه امتحانی استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، این آزمون در شهر مقدس شیراز در محل دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز با حضور ۳ هزار نفر اعم از بانوان و آقایان در رده سنی بزرگسال به اجرا درآمد.
حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس در حاشیه این آزمون گفت: این آزمون همراه با تمام نقاط کشور در این استان برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در این دوره از آزمون بیش از ۱۴هزار نفر از استان فارس برگزار شد که ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر خانم و مابقی آقا بودند، گفت: آزمون مذکور با همکاری مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌برگزار شده است.
موسوی اظهار کرد: این آزمون شامل بخش‌های مختلفی نظیر آزمون پایانی طرح ۱۴۵۲، آزمون رشته‌های معارفی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف و آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن مربوط به وزارت ارشاد است.
سیدامیرعباس جلالی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس نیز در حاشیه این آزمون گفت: آزمون طرح ۱۴۵۲ که امروز نیز برگزار می‌شود در سه بخش ناس تا زلزال، ناس تا طارق و ناس تا نبأ اجرا شده است.
وی افزود:‌ رشته‌های معارفی مسابقات قرآن اوقاف نیز شامل رشته‌هایی نظیر نهج‌البلاغه، تفسیر و حفظ موضوعی و همچنین آزمون حفظ و مفاهیم قرآن نیز شامل مفاهیم نهج‌البلاغه، تدبر و مفاهیم قرآن هستند.
جلالی با بیان اینکه این آزمون در دو نوبت ۸ تا ۱۰ و ۱۰ تا ۱۲ برگزار شده است، گفت: نوبت ۸ تا ۱۰ ویژه کلیه رشته‌های حفظ به جز حفظ جزء ۳۰ و نوبت دوم نیز برای سایر رشته‌هاست.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس یادآور شد: نتیجه این آزمون نیز ظرف ۴۸ ساعت آینده در سایت quranedu.ir قابل رؤیت خواهد بود.
وی همچنین ادامه داد: نفرات برتر آزمون معارفی مسابقات اوقاف به مرحله استانی راه پیدا کرده و افرادی که در آزمون طرح ۱۴۵۲ حائز نمره ۹۰ به بالا شوند، در قرعه‌کشی شرکت داده خواهند شد.
جلالی به آزمون شفاهی نیز اشاره کرد و گفت: آزمون شفاهی طی روزهای ۱۱ تا ۱۶ اسفندماه جاری در ۳۱نقطه استان فارس برگزار خواهد شد که این آزمون در شیراز در حرم شاه داعی الی‌الله برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی