[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

صدور مجوز بیش‌از ۱۹هزار پرواز برای ایام نوروز، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مجوز بیش‌از ۱۹ هزار و ۷۸۰ پرواز فوق‌العاده و برنامه‌ای را برای شرکت‌های هواپیمایی با رعایت اصول ایمنی برای رفاه حال مسافران صادر کردیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، رضا جعفرزاده اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری در چنین ایامی‌ جلسات متعددی را با بخش‌های مختلف با هدف نظارت عالی برگزار می‌کند و تمام افرادی که در فرآیند پرواز دخیل هستند در آن شرکت می‌کنند. وی ادامه داد: حدود ۱۳۵ هواپیما با ۲۱ هزار صندلی پرواز در اختیارمان است و باوجود این ظرفیت محدود و محدودیت‌هایی که برای ما اعمال کرده سعی کرده‌ایم که بتوانیم با پروازهای فوق‌العاده بلیت هواپیمای بیشتری در اختیار متقاضیان بخش هوایی قرار دهیم. سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: مجوز بیش از ۱۹هزار و ۷۸۰ پرواز برنامه ای و فوق‌العاده را صادر کردیم که ۵ هزار و ۴۸ پرواز در مسیرهای بین‌المللی برای شرکت‌های داخلی و خارجی و بقیه پروازها داخلی است.
جعفرزاده ادامه داد: این پروازهای فوق‌العاده برای رفاه حال متقاضیان است و نیاز به هماهنگی‌هایی دارد و ما تخمین می‌زنیم که روزانه ۷۵۰ تا هزار پرواز از فرودگاه‌های کشور در این ایام داشته باشیم و اگر تأخیر یا مشکلی برای یک هواپیما در این حجم پرواز بوجود بیاید باید بدانیم که مجوزهای صادر شده با رعایت اصول ایمنی و در جهت افزایش دسترسی به بلیت‌ها داده شده است.
نظارت سازمان هواپیمایی به دو صورت انجام می‌شود
سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره نظارت سازمان هواپیمایی گفت: نظارت‌ها به دو صورت انجام می‌شود که نظارت اول از اول اسفند شروع شده و دفتر نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری نظارت و بازرسی خود را شروع کرده و اگر موارد تخلفی در مدیریت توزیع بلیت و نرخ بلیت هواپیما باشد بدون اغماض برخورد می‌شود.
جعفرزاده ادامه داد: نوع دوم نظارت با دریافت گزارش‌های مردمی ‌است که ما شماره تلفن تمام شرکت‌های هواپیمایی را روی سایت سازمان هواپیمایی در اختیار مردم قرار داده‌ایم و اگر مردم شکایتی داشته باشند از طریق سایت cao.ir تماس بگیرند و شکایات خود را مطرح کنند و حتماً رسیدگی می‌شود.
۸۰درصد بلیت‌ها به صورت سیستمی‌ ارائه می‌شود
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: براساس دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند فقط در مسیرهای گردشگری مانند کیش و قشم و مناطق نفتی بلیت‌های خود را به صورت بسته‌ای ارائه کنند و در سایر مسیرها بلیت باید به صورت سیستمی ‌باشد. جعفرزاده ادامه داد: در غیر این صورت شرکت هواپیمایی تخلف کرده و با آن‌ها برخورد می‌شود. وی درخصوص برخوردهای صورت‌گرفته با این شرکت‌های متخلف که گرانفروشی کنند، گفت: برخوردها به صورت اخطار، تعلیق و لغو مجوز است و اگر شرکتی به صورت سایتی بلیت بفروشد سایت آن شرکت بسته می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی