[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

نخستین گام در احیای تالاب توانمندسازی جوامع محلی است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس مرحله و گام نخست در احیای تالاب‌ها را توانمندسازی جوامع محلی دانست و خاطرنشان کرد که اقتصادی کردن تالاب‌ها می‌تواند مشارکت مردمی ‌را برای احیای آنها جلب کند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی ‌استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی ‌در دیدار با معاون سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: احیا و بازگرداندن حیات به تالاب‌ها در مرحله نخست نیازمند توانمندسازی جوامع محلی و جلب مشارکت‌های مردمی‌است. وی عنوان کرد: اقتصادی کردن این تالاب‌ها باعث می‌شود مردمی ‌که در نزدیکی آنها زندگی می‌کنند به عنوان مطالبه‌گر اصلی برای حیات و احیا این تالاب‌ها تلاش کنند.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی حیات تالاب‌های استان فارس با مخاطره رو به رو شده است.
  وی با تأکید بر اینکه احیا و بازگشت حیات به تالاب‌های فارس باید به عنوان مطالبه ای ملی مطرح شود، یاد‌آور شد: پیوسته نبودن ساختار تالاب‌های فارس سبب می‌شود احیای آنها علاوه بر اقدامات مشترک به اقداماتی خاص برای هر تالاب نیز نیاز داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه احیا و بازگرداندن حیات به تالاب‌ها در مرحله نخست نیازمند توانمندسازی جوامع محلی و جلب مشارکت‌های مردمی ‌است، عنوان کرد: اقتصادی کردن این تالاب‌ها  باعث می‌شود مردمی‌که در نزدیکی آنها زندگی می‌کنند به عنوان مطالبه‌گر اصلی برای حیات و احیا این تالاب‌ها تلاش کنند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه اقتصاد روستا متکی به زمین و آب است، تنوع بخشی به انواع محصولات کشاورزی و همچنین ایجاد مشاغل دیگر در روستا‌ها را امری مهم در مدیریت آب مصرفی در حوزه کشاورزی استان دانست و ابراز خرسندی کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گام‌هایی در این راستا برداشته شده است.
رحیمی ‌بیان کرد: نتیجه بخش بودن اقداماتی که در راستای احیای تالاب‌ها انجام می‌شود در گرو تعیین برنامه هدفمند و اجرای این برنامه تحت فرماندهی یک نهاد فرابخشی همچون استانداری محقق می‌شود.
استاندار فارس تأکید کرد: دانشگاه و نهادهای علمی ‌نیز پایش کنترل و آسیب‌شناسی برنامه اجرایی را انجام دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی