[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

بازتاب دیدار اون و ترامپ در کره شمالی بدون اشاره به بی‌نتیجه بودن آن، روزنامه شیراز نوین

رسانه‌های کره شمالی  با تأکید بر "سازنده بودن" مذاکرات کیم جونگ اون و دونالد ترامپ تلاش کردند به بی‌نتیجه بودن دیدار این دو رهبر جهانی اشاره‌ای نکنند.
به گزارش ایسنا، رسانه‌های کره شمالی در پوشش خبری دیدار کیم جونگ اون، رهبر این کشور با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اشاره‌ای به بی‌نتیجه بودن این نشست نکردند.
روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی در گزارش خود درباره این دیدار نوشت: آنان تبادل نظر سازنده‌ای درباره ایجاد دورانی جدید برای پیشرفت روابط کره شمالی و آمریکا داشتند.
رسانه‌های دولتی کره شمالی اما به شکست این مذاکرات یا عدم توافق بر سر درخواست کره شمالی برای برداشته شدن تحریم‌های آمریکا و درخواست واشنگتن برای توقف تمامی ‌برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی نپرداختند.
خبرگزاری مرکزی کره شمالی نیز با لحنی ملایم نوشته است: کیم از ترامپ برای اقدامات مثبتش در راستای این دیدار و گفت‌وگوی موفقیت‌آمیز و سفر طولانی‌اش به ویتنام تشکر کرد و ضمن تعهد به برگزاری دیدار آینده با او خداحافظی کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در همین حال، رسانه‌های ژاپن، متحد آمریکا در بازتاب دیدار این رو رهبر جهانی نسبت به آینده این مذاکرات ابراز تردید کردند. رسانه‌های این کشور معتقدند که سیر مذاکرات واشنگتن و پیونگ‌یانگ همچنان در مرحله اول باقی مانده و پیشرفتی در آن صورت نگرفته است.
رسانه‌ای چین که بزرگترین متحد کره شمالی است اما با اتخاذ رویکردی بی‌طرف، ضمن تعدیل شکست مذاکرات این دو کشور ارزیابی کردند که این مذاکرات همچنان با پیشرفت همراه بوده است.
رسانه‌های کره جنوبی نیز همچون چین دیدگاه مثبت‌تری نسبت به این مذاکرات نشان دادند و ابراز امیدواری کردند که با صرف زمان بیشتری برای مذاکرات میان این دو کشور، بتوان به توافق صلح دست یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی