[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

پای پرسپولیسی‌ها به پرونده حسین هدایتی باز شد!، روزنامه شیراز نوین

برای برخی از بازیکنان و مربیان باشگاه پرسپولیس در کمیته اخلاق پرونده تشکیل داده شد.  حسین هدایتی که مدت‌ها  چه در قالب اسپانسر و چه به‌عنوان هوادار، حامی‌بزرگ پرسپولیس محسوب می‌شد، این روزها درگیر پروندۀ سنگین مالی و مالیاتی شده است.
هدایتی در روزهای گذشته به‌عنوان یکی از بدهکاران بانکی در دادگاه حضور پیدا کرده و دفاعیات خود را ارائه داده بود. بر همین اساس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، بابت هزینه‌هایی که او در باشگاه پرسپولیس انجام داده وارد عمل شد. در همین رابطه، برای برخی از بازیکنان و مربیان سابق و فعلی سرخ‌پوشان که از هدایتی پول‌هایی را دریافت کرده بودند، در کمیته اخلاق پرونده تشکیل داده شده و دستور احضار آن‌ها نیز صادر شده است.
هدایتی به‌خصوص به‌دلیل اشتهار بیش از اندازه در ورزش و فوتبال از ثروتمندانی بوده که مردم با علاقه اخبار مربوط به او را پیگیری می‌کنند.
 وی که ظهورش در سپهر ورزش ایران به سال ۱۳۸۶ مالکیت تیم فوتبال استیل آذین بر‌می‌گردد کمی ‌بعدتر از تشکیل این تیم پرستاره و همیشه جنجالی تبدیل به چهره‌ای کلیدی در اداره امور باشگاه پرسپولیس شد. پرسپولیسی‌ها هدایتی را در سمت‌های مختلفی مثل رئیس هیئت مدیره، اسپانسر و سرمایه‌گذار دیده‌اند و از این‌رو امروز مورد طعن هواداران رقیب سنتی هم هستند. هدایتی به‌خصوص در دوره دوم سرمربیگری افشین قطبی به‌عنوان عضو هیئت مدیره به فرد اصلی در اداره این باشگاه بدل شد و با عزل داریوش مصطفوی‌، عباس انصاری‌فر را مدیرعامل کرد و سپس تیم را به نلووینگادا سپرد‌. مسیری که البته مثل اغلب اوقات بدون توفیق به اتمام رسید.
او پس از تشکیل تیم استیل آذین و یورش به قهرمانی لیگ با استخدام تعداد زیادی از بازیکنان گران‌قیمت فوتبال ایران درنهایت با مدیریت علی پروین به دسته پایین‌تر سقوط کرد و پس از انتقال تیم به سمنان عطای این کار را به لقایش بخشید اما همچنان در کنار فوتبال حضور داشت تا جایی که پرداخت مالیات برانکو ایوانکوویچ‌، پرداخت جایزه جوایز به کشتی‌گیران‌، پرداخت بخشی از قرارداد سرمربی تیم ملی کارلوس کی‌روش، پرداخت هزینه پیراهن‌های تیم ملی و پرداخت هزینه برخی انتقالات باشگاه پرسپولیس در سال‌های اخیر همگی امضای او را بر خود داشته است.
 هدایتی هفته گذشته، پس از ماه‌ها در دادگاه حاضر شده تا تفهیم اتهام شود و از خود دفاع کند‌. جلسه که با حضور عکاسان و خبرنگاران خبرگزاری‌ها پوشش کاملی داشت و البته به‌جز چندجمله دادستان مبنی بر تأمین مالی تیم‌های ورزشی دیگر از این بابت مورد سؤال قرار نگرفت‌.
دادستان در این جلسه اعلام کرده همه کسانی که از هدایتی پول گرفتند باید این مبلغ را به خزانه بازگردانند و‌الا به موضوع آنها رسیدگی خواهد شد و این یک جمله تهدید‌آمیز خطاب به کسانی است که از نظر مالی با هدایتی درارتباط بوده‌اند.
در نهایت به نظر می‌رسد این دادگاه در روزهای آینده همچنان درصدر توجهات رسانه‌ها باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی