[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۵۳
  • دوره جدید

هیئت ورزش‌های همگانی فارس دارنده مقام اول کشور در بین رقبای بزرگ، روزنامه شیراز نوین

هیئت ورزش‌های همگانی فارس در بین رقیبان بزرگ، مقام اول را کسب کرده است.
نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور گفت: هیئت ورزش‌های همگانی فارس با وجود رقیبان بزرگی مانند استان تهران و خراسان رضوی با درآمد میلیاردی توانسته است مقام برتر کشور شود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، غلامرضا کمانه که در مجمع سالیانه هیئت ورزش‌های همگانی فارس سخن می‌گفت، با بیان اینکه این مجموعه از نظر تعداد نفرات و ارائه پیشنهادها و نتیجه‌گیری، پویایی لازم و خوبی را داشت افزود: مجامع بالاترین مقام در ورزش دنیا هستند که در چند محور کار می‌کنند و به دلیل حضور افراد مقتدر و متخصص، نقش بسیار مفیدی را در توسعه ورزش ایفا می‌کنند و در جهت تقویم، عملکرد و شفافیت مالی نیز برنامه‌ریزی مناسب و تعیین کننده دارند.
نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به اینکه هیئت ورزش‌های همگانی فارس عملکرد موفقی دارد، تصریح کرد: مدیریت سیروس پاک‌فطرت در این هیئت، موجب گردیده سال‌های اخیر برنامه‌های خوب و قابل قبولی را در فارس شاهد باشیم و برگزاری پیاده‌روی‌های خانوادگی در شیراز و سایر شهرهای استان، لحظات خاطره‌انگیزی را برای مردم ایجاد کرده است. همچنین برگزاری رقابت‌های مختلف ورزشی در نقاط مختلف استان، نه تنها انگیزه جوانان را به سوی ورزش کردن سوق داده است، بلکه ورزشکاران مدال‌آوری هم به تیم‌های ملی معرفی کرده است.
کمانه با اشاره به اینکه هیئت ورزش‌های همگانی فارس مقام برتر کشور را در سال گذشته به دست آورده است، گفت: استان‌های تهران و خراسان رضوی با درآمد سالیانه میلیاردی در تراز مالی، قابل مقایسه با هیئت ورزش‌های همگانی فارس نیستند؛ ولی درخشش رئیس هیئت فارس همچنین انتخاب مدیران باتجربه در شهرستان‌ها موجب گردیده با یک مدیریت خوب و برنامه‌ریزی مناسب از همه استان‌ها پیش گرفته و در جایگاه اول برترین هیئت‌های ورزش‌های همگانی ایران قرار بگیرد. غلامرضا کمانه با بیان اینکه در توسعه ورزش‌های همگانی اندیشه مدیران صرفاً نباید تکیه بر مسائل مالی و انتظار کمک از ادارات کل باشد، گفت: در حال حاضر، قوانین ایجاد شده در کشور امتیازات زیادی را برای ورزش‌های همگانی قائل گردیده است و وجود ماده‌ها و تبصره‌های مختلف مانند معافیت‌های مالیاتی از هزینه کردن در ورزش و همچنین بخشی از درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده برای کارگران در زمینه ورزش، ظرفیت‌های بزرگی را برای هیئت ورزش‌های همگانی ایجاد کرده است که با پیگیری و درخواست مدیران از نهادهای مربوطه، می‌توان احکام زیادی را مطابق قانون مطالبه کرد و از امکانات و مجموعه‌های ورزشی سایر دستگاه‌های اجرایی هم استفاده کرد.
نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور در ادامه گفت: فرمانداران مسئول اجرای قوانین ایجاد شده در توسعه ورزش‌های همگانی هستند و رؤسای هیئت شهرستان‌ها می‌توانند با حضور در فرمانداری شهرهای خود، امتیازات لازم را مطابق دستوری که قانون‌گذار تصویب کرده است، دریافت نمایند.
وی همچنین مبحث آموزش پایه را مهم‌ترین اولویت کار در ورزش همگانی دانست و گفت: با ایجاد انگیزه در بین قهرمانان و کسانی که این قهرمانی‌ها را تکرار و در حتی دوره پیشکسوتی هم ادامه می‌دهند، برنامه‌ریزی خوب و مدونی داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی