[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

خاص‌ترین سواحل دنیا که زیبایی آن‌ها شما را خیره می‌کند، روزنامه شیراز نوین

برای عاشقان گردشگری سفر کردن به مناطق شگفت‌انگیز بسیار لذت‌بخش است. در این بین، گشت‌وگذار در زیباترین سواحل دنیا و لذت‌بردن از تفریحات آبی همیشه طرف‌داران خود را دارد. اغلب مسافران به‌دنبال سواحل بکر، دریای آبی‌تر و ماسه‌های روشن‌تر هستند؛ اما کسانی که هیجان بیشتری می‌خواهند، به‌دنبال سواحل خاص، بی‌مانند و حتی کمی عجیب‌وغریب می‌گردند. اگر به‌دنبال هیجان هستید یا می‌خواهید تجربه‌ای نو و شگفت‌آور از گشت‌وگذار در ساحل دریا داشته باشید، در این مقاله همراه ما باشید تا ۱۵ساحل را که خاص‌ترین سواحل دنیا به‌شمار می‌آیند، به شما معرفی کنیم.
۱. تلألویی در تاریکی، ساحل وادو، مالدیو
بی‌شک ساحل وادو در مالدیو، ماورایی است. گویی ستاره‌های درخشنده‌ آسمان در ساحل دریا پخش شده‌اند! این منظره حاصل فعالیت فیتوپلانکتون‌های زیست‌تاب است.
این موجودات به‌تنهایی قابل‌رؤیت نیستند؛ اما وقتی در کنار هم جمع می‌شوند، درخشش شگفت‌انگیزی خلق می‌کنند.
۲. ساحل شیشه‌ای کالیفرنیا؛ یکی از خاص‌ترین سواحل دنیا
منظره‌ خیره‌کننده‌ ساحل شیشه‌ای که یکی از خاص‌ترین سواحل دنیا است، ریشه در گذشته‌ای نه‌چندان درخشان دارد. سال‌ها پیش ساکنان محلی زباله‌هایشان را در دریا می‌ریختند. شیشه‌هایی که امروز سراسر ساحل را پوشانده‌اند، بقایای همان زباله‌ها هستند که توسط امواج دریا تغییر شکل یافته‌اند و به ساحل برگشته‌اند.
۳. ساحل سبز، کورو، گویان فرانسه
ساحل کورو در گویان فرانسه، هیچ شباهتی به سواحل معمولی که با ماسه‌های سفید یا زرد پوشیده شده‌اند ندارد. شگفتی این ساحل به‌خاطر سنگ‌های سبزی است که در سراسر ساحل گسترده‌ شده‌اند.
۴. ساحل مخفی، ماریتا، مکزیک
یکی از شگفتی‌های مکزیک در جزایر ماریتا قرار دارد، ساحل مخفی! ساحل مخفی که در زبان اسپانیایی به‌ آن «ساحل عشق» گفته می‌شود، در غاری پنهان شده است که بخشی از آن سقف ندارد و درنتیجه، آفتاب دست‌ودلبازانه‌تر به آن می‌تابد.
۵. ساحل صورتی، باهاما
انتخاب این ساحل برای ماه‌عسل امر عجیبی نیست! چه چیزی رمانتیک‌تر از جزیره‌ای بهشتی با سواحل صورتی بی‌پایان!
۶. گذرگاه ساحلی جاینت، ایرلند
این گذرگاه جذاب بیش از ۵۰میلیون سال پیش، براثر سرد شدن و ترک خوردن گدازه‌هایی که به سطح زمین راه یافته بودند، به وجود آمد. این موضوع نه‌تنها جلوه‌ بی‌نظیری به ساحل بخشیده، بلکه آن را تبدیل به اثری باستانی و یکی از خاص ترین سواحل دنیا کرده است.
۷. ساحل صدفی، خلیج بِی، استرالیا
به‌دلیل شوری بیش‌ازحد آب دریا در این منطقه، شکارچیان طبیعی صدف‌های راه‌راه این مکان را برای زندگی مناسب نمی‌دانند. همین امر باعث رشد جمعیت صدف‌ها و انباشته شدن پوسته‌ آنها در ساحل شده است.
۸. ساحل بنفش‌ فایفر، کالیفرنیا
رنگ عجیب شن‌های این ساحل توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. این رگه‌های بنفش، از شسته شدن رسوبات منگنز توسط آب دریا به وجود می‌آیند.
۹. غار دریایی بناگیل، پرتغال
الگاروِه، ساحلی از سنگ‌های آهکی است که در جنوب پرتغال واقع شده است. این سنگ‌ها که به‌سادگی توسط جریان آب ساییده می‌شوند، غارهای شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کنند.
۱۰. ساحل کلیساها، ریبادئو، اسپانیا
طاق‌های شگفت‌انگیز این ساحل که یادآور عبادتگاه هستند، طی هزاران سال و از سایش امواج خروشان دریا بر تخته‌سنگ‌های بزرگ به وجود آمده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی