[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

افزایش ۷۴درصدی مبادلات اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران، روزنامه شیراز نوین

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان از افزایش ۷۴درصدی حجم تجارت این کشور با ایران طی سال گذشته خبر داد و گفت: حجم این مبادلات حدود ۴۵۰میلیون دلار بوده است.
به گزارش ایسنا، شاهین مصطفی‌اف در حاشیه نشست مشترک با وزیر اقتصاد کشورمان که در تهران برگزار شد، اظهار کرد: در این نشست درباره وضع موجود روابط ایران و آذربایجان بحث کردیم. همچنین در این جلسه مذاکرات اولیه درباره کمیسیون مشترکی که در ۲۳ و ۲۴اسفندماه در باکو برگزار خواهد شد، انجام دادیم.
وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان ضمن بالا توصیف کردن سطح روابط ایران و آذربایجان در زمینه اقتصادی و سیاسی ادامه داد: رؤسای جمهور دو کشور در پنج سال گذشته بیش از ۱۲بار دیدار داشته‌اند که این نشان‌دهنده اراده سیاسی قوی دو کشور برای ادامه همکاری‌هاست.
او با بیان اینکه حجم تجارت با ایران در سال گذشته ۷۴درصد افزایش داشته است، حجم این مبادلات را ۴۵۰میلیون دلار برآورد کرد و گفت: پروژه‌های موفق و مشترک زیادی را در دستور کار داریم که یکی از آنها کارخانه خودروسازی است که در آذربایجان به بهره‌برداری رسید و برای آذربایجان سودآور بوده است.
مصطفی‌اف با بیان اینکه زمینه حضور شرکت‌های ایرانی در جمهوری آذربایجان فراهم شده است، افزود: در حال حاضر هزار شرکت ایرانی در جمهوری آذربایجان در حال فعالیت هستند و هدف ما این است که زیرساخت‌های لازم را برای همکاری‌های بیشتر فراهم کنیم.
وی با اشاره به پروژه کریدور ارتباط ریلی شمال به جنوب، از حضور خود در مراسم افتتاح خط راه‌آهن قزوین - رشت به عنوان بخش مهمی از این کریدور خبر داد و آن را مایه افتخار و غرور خود توصیف کرد.
وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان از تشکیل کارگروه اقتصادی مشترک در باکو خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بخش رشت - آستارا در این کریدور ارتباطی به زودی اجرا شود و به بهره‌برداری برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی