[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

ایجاد کمربند سبز اقدام مهم شهرداری گراش است، روزنامه شیراز نوین

همزمان با ۱۵ اسفندماه هفته منابع طبیعی و روز درختکاری فاز نخست ایجاد کمربند سبز در گراش باحضور مسئولین شهرستان از پارک کوهپایه شروع شد.
سخنگوی شورای اسلامی‌ شهر گراش در آیین کاشت درخت در روز درختکاری با بیان اینکه کمربند سبز، نیاز اصلی توسعه فضای سبز گراش است، اظهار داد: در فاز نخست این پروژه ۱۰۰۰ اصله درخت با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان کاشت می‌شود.
مهندس اکبر باقر زاده با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز به دور کلات، اقدام مهم شهرداری گراش در راستای توسعه فضای سبز است، اظهار داشت: پارک بزرگ کوهپایه این شهر به‌ عنوان یک تفرجگاه گردشگری تکمیل می‌شود و توسعه فضای سبز شهر از اولویت‌های شهرداری و شورای اسلامی‌شهر گراش است.
وی گفت: برای تکمیل پروژه خط انتقال آب به پارک کوهپایه واقع در دامنه کلات ۶۰ میلیون تومان شامل خرید دستگاه پمپاژ و لوله گذاری به طول ۴۰۰ متر هزینه شده است.  مهندس باقر زاده با بیان اینکه طرح کمربند سبز باید در اطرف شهر نیز ایجاد شود، گفت: طرح كمربند سبز از جمله كارهای عقب‌افتاده شهر گراش است که برای اجرای این طرح، هر بخش و دستگاه مدیریتی باید بتواند وظایف خود را در سایه همدلی و وحدت انجام دهد.
مصطفی خورشیدی نائب رئیس شورای اسلامی‌شهر گفت: ایجاد کمربند سبز در حفظ و تقویت محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا بسیار مؤثر است.
وی گفت: توسعه فضای سبز علاوه بر زیبایی و شادابی باعث ایجاد نشاط، کاهش آلودگی، جلوگیری از تخریب و فرسایش خاک، ذخیره آب و تلطیف آب و هوا می‌شود.
دکتر خداشناس شهردار گراش با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای گسترش فضای سبز گفت: امروزه توسعه فضای سبز از حیاتی‌ترین نیازهای زندگی شهری است و همه تلاش ما این است که سرانه فضای سبز شهری گراش را به حد قابل قبولی برسانیم. وی بر توسعه و گسترش فضای سبز در این شهر تأکید کرد و گفت: درحال حاضر سرانه فضای سبز در شهر گراش ۸.۵ متر مربع است شهردار گراش اضافه کرد: عملیات اجرایی ساخت فاز نخست پارک کوهپایه با هدف توسعه فضای سبز و ایجاد تفرجگاه در ۵ هکتار شروع شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی