[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

ناسازگاری توریسم‌درمانی با دلالی ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بازار کاذبی که در حوزه توریسم درمانی در استان شکل گرفته، ضمن اینکه به جایگاه پزشکی استان خدشه وارد می‌کند، زیبنده این استان هم نیست. به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی، چهارشنبه در جلسه هیئت امنای مجمع خیرین تأمین سلامت فارس در شیراز افزود: برای تقویت توریسم سلامت در استان نیاز داریم که هم پروازها، هم اقامتگاه‌ها و هم نحوه مراجعه و معرفی بیمار به پزشکان و متخصصان را ساماندهی کنیم.
وی ادامه داد: علاوه بر این ضرورت دارد که هزینه‌های درمان نیز به شکل شفاف و کاملاً روشن به بیمار اعلام شود تا بتواند بر اساس توان خود تصمیم‌گیری کند. استاندار فارس اظهار داشت: قطعاً توریسم سلامت در استان نیازمند ساماندهی است و این حوزه پزشکی است که در این زمینه باید دخالت کند، چرا که برخی مراکز دیگر که اقدام به آوردن بیمار به استان می‌کنند، هزینه‌های بیمار را چند برابر جلوه می‌دهند که این وجه خوبی در خارج از کشور برای ما نخواهد داشت.
وی گفت: هم‌اینک به دنبال تعریف موضوعی هستیم که هم در عراق و هم در کشورهای حوزه خلیج فارس بتوانیم این مسئله را شفاف، روشن و برنامه‌ریزی شده عملیاتی کنیم.
رحیمی، با اشاره به جایگاه شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور افزود: به‌دنبال برگزاری یک نشست در روزهای پایانی امسال یا فروردین ماه 98 با حضور کشورهای حوزه خلیج فارس در شیراز هستیم و قطعاً یکی از محورهای این نشست، بحث توریسم‌درمانی خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی