[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

مردم‌یاری و مردم‌داری ویژگی سپاه است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌گفت: مردم‌داری و مردم‌یاری یکی از ویژگی‌های اصلی سپاه است و این ارگان نظامی‌در کنار ایجاد آمادگی دفاعی این دو مهم را محور اصلی فعالیت‌های خود می‌داند.
به گزارش ایرنا، سرلشکر محمدعلی جعفری چهارشنبه در آیین اهدای یک هزار جهیزیه به زوج‌های جوان در شیراز اضافه کرد: سیاست راهبردی و انتظاری که از سپاه و بسیج در جامعه وجود دارد ایجاد رضایت حداکثری مردم است.
وی بیان کرد:این سازمان تلاش‌های مختلفی را انجام داده که البته علاوه بر تأمین امنیت،نگاهی هم به توسعه فعالیت‌های اجتماعی و محرومیت زدایی و خدمت به مردم داشته است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ اضافه کرد: کمک به توسعه جامعه، ازدواج آسان و تأمین جهیزیه از جمله برنامه‌هایی است که برای قشر آسیب پذیر جامعه انجام شده است و سپاه در استان فارس توانسته با جذب مشارکت‌های درون‌استانی نقش موفقی در ارائه خدمت‌رسانی به مردم داشته باشد.
جعفری استان فارس را استانی موفق در جذب مشارکت‌های مردمی ‌دانست و افزود: در زمینه تأمین اعتبار فعالیت‌های اجتماعی بودجه‌های متمرکزی در نظر گرفته شده که بیشتر به استان‌هایی تخصیص داده می‌شود که بتوانند مشارکت‌های مردمی ‌و استانی را جذب کنند.
او همچنین درباره فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بیش‌از یک‌هزار و 600 پروژه عمرانی در استان فارس افتتاح خواهد شد که از 40 هزار پروژه اقتصاد مقاومتی فعال در کشور سهم استان فارس باید در این حوزه افزایش یابد.
جعفری اضافه کرد: برای کاهش محرومیت در جامعه باید علاوه بر بسیج و سپاه، دستگاه‌های اجرایی و استانداری نیز حمایت ویژه‌ای انجام دهند تا شاهد از بین رفتن چهره محرومیت از جامعه باشیم.
اهدای77هزار قلم جهیزیه در کشور
سردار سید ضیاء الدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌نیز در این مراسم گفت: امسال تمام رده‌های سپاه، 77 هزار قلم جهیزیه تهیه و توزیع کرده‌اند و برای این میزان جهیزیه اعتباری بالغ بر 385 میلیارد تومان در نظر گرفته شد.
محرومیت‌زدایی، محور فعالیت‌های بسیج
فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز گفت: یکی از برنامه‌هایی که سپاه همواره به دنبال آن است قرار گیری در‌کنار مردم و حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه است و محرومیت زدایی را باایجاد چهار قرارگاه دنبال کرده است.
سردار سرتیپ دوم سید‌هاشم غیاثی بیان کرد: 40 هزار پروژه عمرانی و اقتصاد مقاومتی در کشور در حال حاضر فعالیت می‌کنند که از این تعداد دو هزار و سه پروژه مربوط به استان فارس است که از بهمن 97 تا بهمن 98 به بهره‌برداری می‌رسند البته علاوه بر این میزان دو هزار و 500 پروژه دیگر نیز در دست فعالیت است.
فرمانده سپاه فجر استان فارس تأکید کرد: 15 منطقه شهری حساس در شیراز در نظر گرفته شده و سعی شده تا با فعالیت در این مناطق بتوانیم محرومیت را از این مناطق از بین ببریم.
وی بیان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی، مشاوره و ارتقای سبک زندگی، کمک هزینه‌های ازدواج، افزایش امنیت و مردمی‌کردن امنیت از جمله رئوس برنامه‌های خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم است.
با توجه به همزمانی مراسم اهدای هزار جهیزیه به زوج‌های جوان و روز درختکاری، در حاشیه این مراسم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ با کاشت نهال به گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم اقدام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی