[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

روحانی: با اذن رهبری رئیس‌جمهوری فرمانده جنگ اقتصادی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهوری در جمع مردم گیلان با اشاره به مشکل‌آفرینی‌های دشمن و شرایط حساس و مهم کشور گفت: با اذن و تأیید رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری فرمانده میدان جنگ اقتصادی با دشمنان ایران است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جمع مردم استان گیلان در ورزشگاه تختی شهرستان لاهیجان با بیان اینکه امروز در شرایط بسیار حساس و مهمی‌ قرار گرفته‌ایم، افزود: ملت بزرگ ایران از آغاز امسال یعنی سال 97 تا پایان آن، در یک آزمایش بزرگ و عظیم تاریخی، پیروزی‌های عظیم و بزرگی را به دست آورد.
وی اظهار داشت: دشمنان ما می‌خواستند امسال را سال شکست ایران و پیروزی خود قرار دهند، اما ملت بزرگ ما در تمام مراحل سخت، امسال در برابر فشار دشمنان این سرزمین ایستادگی کردند.
رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: از اردیبهشت ماه امسال که فریاد تحریم آمریکایی‌ها شروع شد، تا مرداد امسال که اولین مرحله تحریم‌های خود را علیه ملت ایران اعلام کردند و نیز تا آبان ماه تحریم بعدی را اجرا کردند، در تمام این مراحل مردم ایستادگی، مقاومت و شهامت خود را در برابر دشمنان ایران و اسلام نشان دادند.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه به لحاظ آمار اقتصادی سخت‌ترین ماه‌های امسال شهریور و مهر (از لحاظ تورم ماهانه) بود و تا حدی هم در بهمن ماه مشکلاتی داشتیم، تصریح کرد: بهترین ماه‌هایی که مردم مقاومت خود از لحاظ تورم را نشان دادند، آذر و دی‌ماه بود. 
حجت الاسلام روحانی بیان داشت: اما 22 بهمن روز شهامت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان سرسخت این سرزمین بود؛ مردم در طول امسال علیرغم سختی‌ها، ایستادگی، مقاومت و صبر خود را در برابر انواع توطئه‌های دشمنان نشان دادند؛ دشمن به آرزوی خود نرسید، بی‌تردید هم نخواهد رسید.
وی اظهار داشت: گرچه دشمنان مشکلاتی را پیش پای کشور و مردم به وجود آوردند، ولی اولین مرحله که دشمن می‌خواست ملت ایران را در برابر توطئه خود قرار دهد، تحرکاتی را انجام داد تا بار عهد نسبت به تعهدی را که در مقابل سازمان ملل و ملت ایران داشت به گردن ملت ایران بگذارد و ما اولین نقض‌کننده معاهدات باشیم که در این مسیر ناموفق بود.
وی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: در این تحریم تلاش کردند دنیا را همراه خود کنند که در این مرحله هم ناموفق بودند، هیچ‌یک از متعهدان آنها یعنی اروپا در مقابل نقشه کاخ سفید سرفرود نیاوردند و آمریکا ناچار شد خود به تنهایی از یک پیمان بین المللی خارج شود، این پیمان تنها پیمان آمریکا با ایران نبود، بلکه پیمان هفت کشور و نیز سازمان ملل بود که آن را تأیید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی