[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

با انگیزه و روحیه جوانی کمبودهای مالی را جبران کرده ایم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در تیم قشقایی که در اولین فصل حضور خود در سطح دوم فوتبال ایران فراتر از حد انتظار بازی کرده، بازیکنان زیادی درخشیده‌اند و توانایی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند. اما شاید محمد مهری بازیکنی بود که پیش از هر بازیکن دیگری در این تیم توانست نمایش موفقیت‌آمیزی از خود نشان بدهد. یعنی از همان بازی نخست مقابل مس رفسنجان که به شکست سنگین و ناامید کننده خانگی انجامید، این محمد مهری بود که تک‌گل تیمش را به زیبایی به ثمر رساند و یک هفته بعد نیز یک گل بسیار زیبا در انزلی وارد دروازه ملوان کرد.
مهری هم‌اکنون بهترین گل‌زن تیمش قشقایی محسوب می‌شود و در کنار محمدجواد عباسی، تأثیرگذارترین بازیکن روی گل‌های این تیم محسوب می‌شود. مهری پس از دو گل در دو هفته ابتدایی، تا چند هفته نتوانست گل‌زنی کند، تا اینکه در هفته نهم، در شیراز یک گل به گل‌گهر زد و یک هفته بعد نیز در کرج یک گل وارد دروازه اکسین کرد. گل‌زنی‌های مهری دوباره متوقف شد تا اینکه در دیدار بسیار حساس مقابل سرخ‌پوشان پاکدشت در ورزشگاه تختی تهران، موفق شد اولین دبل خود را در این فصل به ثبت رسانده و 6گله شود. هفتمین و آخرین گل او تا به امروز، در بازی هفته بیست و پنجم مقابل بادران تهران در شیراز به ثمر رسید که یک گل سه امتیازی بسیار مهم بود.
مهری و هم‌تیمی‌هایش حالا خود را برای نبرد حساس شنبه هفته آینده در شیراز مقابل گل ریحان البرز (همان اکسین نیم‌فصل اول) آماده می‌کنند. با این مهاجم شمالی که در سال 1372 در شهرستان تنکابن استان مازندران به دنیا آمده، گفت‌وگویی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
بازی در سیرجان چطور بود؟
بازی بسیار سختی بود. هیچ تیمی نتوانسته گل‌گهر را در سیرجان شکست دهد و فکر می‌کنم همین یک امتیاز هم خیلی برای ما باارزش بود.
کدام تیم، تیم برتر میدان بود؟ 
خب مسلماً سیرجانی‌ها توپ و میدان را در اختیار داشتند. ما بیشتر دفاع می‌کردیم. البته چیزی که خیلی ما را اذیت کرد، هوای سنگین این شهر بود. ما نتوانستیم زیاد با آب و هوای این شهر ارتباط برقرار کنیم و شاید هم به همین دلیل عقب نشستیم و کمتر حمله کردیم. بیشتر به فکر کسب امتیاز بودیم و خوشبختانه با اینکه عقب افتادیم، توانستیم جبران کنیم.
خودت چطور بازی کردی؟
من هم تلاشم را کردم و توانستم یک پنالتی بگیرم. موقعیت خاصی به دست نیاوردم؛ چون بازی به شکلی بود که ما دفاع می‌کردیم و من هم بیشتر سعی می‌کردم از نیمه زمین در کارهای تدافعی شرکت کنم.
در مجموع از فصلی که گذشته تا اینجا راضی هستی؟
از لحاظ شرایط مالی، سخت‌افزاری و امکانات، وضعیت خوبی نداریم و پایین‌تر از متوسط هستیم؛ اما چیزی هست که همه این کمبودها را جبران می‌کند و آن هم انگیزه بازیکنان ماست. بازیکنان ما بسیار جوان هستند و می‌خواهند رقابت کنند و خودشان را نشان بدهند و همین باعث می‌شود آن کمبودها کمتر به چشم بیاید. ضمن اینکه بازیکنان ما بسیار همدل هستند و این هم یکی از رموز موفقیت ماست.
در چه تیم‌هایی سابقه بازی داری؟
سال گذشته، نیم‌فصل دوم در نفت مسجدسلیمان بازی کردم که در نهایت به لیگ برتر هم صعود کردیم؛ اما مربی عوض شد و شرایط هم طوری بود که نمی‌توانستم آنجا بمانم. ترجیح می‌دادم بیایم به جایی که بتوانم خودم را به خودم اثبات کنم و برای همین قشقایی را انتخاب کردم. پیش از نفت مسجدسلیمان، در تیم‌های شهرداری و پاس همدان دوران خوبی را در لیگ دو سپری کردم. قبل‌تر هم در تیم پارسه تهران در لیگ یک کشور بازی کردم و دو سه گل هم برای این تیم به ثمر رساندم؛ اما چون آشنا و رابطه نداشتم، نتوانستم بمانم و مجبور شدم در لیگ دو بازی کنم. اما خدا را شکر توانستم خوب کار کنم و به لیگ یک برگردم. 
حالا به لیگ برتر فکر می‌کنی؟
من از زیرگروه لیگ سه کشور شروع کرده‌ام و بالا آمده‌ام. حالا هم مسلماً مثل هر فوتبالیست دیگری به لیگ برتر فکر می‌کنم. بی‌صبرانه منتظر حضور در لیگ برترم؛ اما اگر امسال هم نتوانستم، سال بعد برای رفتن به لیگ برتر تلاش می‌کنم.
چون نتوانستی شماره 9 را بپوشی، 99 را انتخاب کردی؟
نه. اتفاقاً شماره مورد علاقه‌ام همین 99 است. چون سال اولی که به لیگ یک رفتم، در تیم پارسه شماره 99 را برداشتم و خیلی برایم خوش‌یمن بود. در ابتدا کسی انتظار نداشت که بتوانم بازی کنم و تا چند هفته هم اصلاً بازی نکردم؛ اما پس از 16هفته وارد ترکیب شدم و گل‌زنی هم کردم. در تمام تیم‌ها همین شماره 99 را پوشیدم، به جز نفت مسجدسلیمان که شماره بالای 50 به کسی نمی‌دادند و برای همین 19 را انتخاب کردم.
به صعود فکر می‌کنید؟
راستش را بخواهید، در ابتدای فصل قرار بود تیم را در لیگ یک نگه داریم. هدف و انتظار همه همین بود؛ اما فراتر از انتظار پیش رفتیم و هواداری که به بقا راضی بود، حالا توقع دارد همه تیم‌ها را ببریم. مثلاً هفته بعد که با اکسین بازی داریم، توقع دارند این تیم میلیاردی را شکست دهیم. یک مقدار باید واقع‌بین باشیم. تا همین جا هم فراتر از انتظار پیش رفته‌ایم و و همین جایگاه را هم اگر حفظ کنیم، خیلی خوب است. قطعاً رویای صعود داریم؛ ولی چیزی که عقلانی است، این است که باید بیشتر تجربه کسب کنیم برای سال بعد.
حرف پایانی.
عجیب است که چرا در هیچ جایی صحبت از کادر فنی ما نمی‌شود. مهدی فروردین استثنایی است. نمی‌دانم چگونه این حرف را به گوش همه برسانم. فرهاد کاظمی مربی بزرگی است؛ اما هر بار مقابل فروردین قرار گرفته، شکست خورده. چندین مربی بزرگ مثل فراز کمالوند، فرهاد کاظمی و مجید نامجو مطلق پس از شکست مقابل تیم مهدی فروردین، یا برکنار شده‌اند یا استعفا داده‌اند. کار آقای فروردین فوق‌العاده است. ایشان از نظر شخصیتی و دانایی، جدی جدی دکتر هستند. به خیلی‌ها الکی می‌گویند دکتر؛ اما ایشان واقعاً دکتر است. از نظر شخصیتی و فنی فوق‌العاده هستند و در سال‌های بعد هم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی