[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

محمدرضا داورزنی: تا بهار، والیبال و کشتی سروسامان می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا داورزنی درباره حواشی ایجاد شده درباره پاداش عقب افتاده ورزشکاران غیرفوتبالی و واکنش آنها توضیح داد و اعلام کرد وزارتخانه در حال جذب منابع مالی است و به زودی این مشکل حل می‌شود.
به گزارش ورزش سه، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، وزارت ورزش و جوانان ایران دیروز در حاشیه برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری جام فجر که به نوعی انتخابی المپیک 2020 توکیو هم به شمار می‌رود، با خبرنگاران گفتگو کرد و علاوه بر صحبت درباره فدراسیون‌های مختلف آنها و تلاش برای ساماندهی به وضعیت مبهمشان، از تلاش برای افزایش سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک پیش رو گفت.
در ادامه، صحبت‌های داورزنی که درباره حواشی ایجاد شده درباره پاداش ورزشکاران غیرفوتبالی و ناراحتی آنها هم صحبت کرده را می‌خوانید.
مسابقات  فجر امسال برای سهمیه المپیک بود
مسابقات فجر امسال از ویژگی مهمی برخوردار است که خود این مسابقات به نوعی کسب سهمیه المپیک هم هست. از طرفی، با توجه به سیاست‌های فدراسیون جهانی وزنه‌برداری و اعمال سخت‌گیری‌های بیشتر در رابطه با دوپینگ، به عبارتی سیاست‌های آنها به گونه‌ای بوده که بعضی کشورها که وارد ایران شدند اجازه شرکت پیدا نکردند و این هم به دلیل سیاست‌های ضددوپینگی بود.
امیدوارم وزنه‌برداران از میزبانی استفاده کرده باشند
می‌دانید که قرار بود این مسابقات در استان خوزستان برگزار شود که در روزهای پایانی، بنا به دلایلی امکان برگزاری در خوزستان فراهم نشد و فدراسیون تصمیم گرفت در محل فدراسیون برگزار شود. از لحاظ میزبانی استاندارهای بین‌المللی رعایت شده و از این بابت فدراسیون کار خوبی انجام داده. امیدوارم چون روز پایانی هم هست، وزنه‌برداران ما به خوبی از این میزبانی استفاده کرده باشند.
باید رضایت IWF را برای افزایش سهمیه جلب کنیم
خود اینکه مسابقات جام فجر از دیدگاه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) به عنوان مسابقات معتبر به شمار می‌رود، اتفاق مهمی است که امیدوارم شرایط خوبی برای وزنه‌برداری ما فراهم کند؛ اما ما در حال حاضر فقط دو سهمیه در المپیک داریم. باید رضایت فدارسیون جهانی را جلب کنیم تا سهیمه‌ها را در المپیک بیشتر کند.
باید سهمیه نداشته بانوان را به آقایان منتقل کنیم
 این نیاز به رایزنی دارد که کمیته المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون وزنه‌برداری باید تلاش کنند شانس حضور بیشتری برای وزنه‌برداران فراهم شود. از طرف دیگر، با توجه به شرایط مصدومیت سهراب مرادی، نگرانی‌های موجود برطرف شود و این وزنه‌بردار هم به رقابت‌ها برگردد و یکی از افرادی باشد که کسب سهمیه کند. امیدواریم تلاش خوبی داشته باشیم و با توجه به اینکه بانوان حضور ندارند، حداقل یک سهمیه اضافه کنیم. اینکه بشود یا نشود بحث دیگری است؛ ولی ما باید تلاش خودمان را در این زمینه انجام دهیم.
باید شرایط را برای برگزاری جام ملل فراهم کنیم
جام ملل که ایران به مدت دو هفته میزبان تیم‌های مختلف دنیا است، این  لیگ را در ایران و در ارومیه و اردبیل برگزار خواهیم کرد. از طرف دیگر، تیم ملی هم باید خودش را برای مسابقات جام ملل آماده بکند. این لیگ به همراه مسابقات جام ملت‌های آسیا و جام جهانی که در پیش داریم، سه رویداد مهم است که باید تمام شرایط را برای این مسابقات فراهم کنیم.
شانس ایران و آمریکا برای صعود لیگ جهانی والیبال زیاد است
با توجه به اینکه هفته پایانی برای سه سال در آمریکا برگزار خواهد شد، ما پیش‌بینی می‌کنیم چون دوهفته میزبانی برعهده ما خواهد بود، شانس امتیاز بالاتری خواهیم داشت و فکر می‌کنیم والیبال این شانس را دارد که جزو 5تیم پایانی باشد تا به اتفاق تیم امریکا بتوانیم هفته پایانی را برگزار کنیم.
تا بهار، والیبال و کشتی سامان می‌گیرد
فرایند شرایط برگزاری اخذ ویزا و گرفتن ویزا و آماده‌سازی  این سه رویداد مهم (والیبال، کشتی و وزنه‌برداری) باید پی‌گیری شود. از طرف دیگر، والیبال باید بتواند خودش را برای برگزاری جام جهانی جوانان و نوجوانان هم آماده کند. همچنین بانوان هم باید خودشان را برای جام ملت‌های آسیا آماده کنند که همه این‌ها می‌طلبد که فدراسیون ثباتی داشته باشد که الان سرپرست فدراسیون کارش را به خوبی پیش می‌برد. امیدواریم در آغاز سال جدید برگزاری مجمع فدراسیون را فراهم بکنیم تا بهار بتوانیم موضوع رؤسای فدراسیون‌ها را تمام کنیم که هم والیبال و هم کشتی را سر و سامان ببخشیم. باید تا المپیک  2020 به ثبات خوبی برسیم  و آن دغدغه‌ای را که جامعه کشتی دارد، در کوتاه‌ترین زمان برطرف کنیم تا کشتی رئیس خود را بشناسد و مشکلات از بین برود.
در وزنه‌برداری صلاحدید مدیریتی به زودی تمام می‌شود
در وزنه‌برداری که دو تا سه روز دیگر بررسی صلاحدید مدیریتی را داریم که باید آن را تمام کنیم تا فرایند تأیید صلاحدید‌ها از مراجع مربوط را پی بگیریم تا دریک پروسه زمانی، بتوانیم دغدغه‌های وزنه‌برداری را هم انجام دهیم و نگرانی‌های جامعه وزنه‌برداری را بتوانیم از بین ببریم.
نگفتم پاداش نمی‌دهیم و در جنگ هستیم
دوستان متأسفانه قسمتی از صحبت‌ها را گونه‌ای دیگر اطلاع‌رسانی کردند و امروز هم دیدم سایت وزارتخانه هم این را اصلاح کرد. بحث این بود که پاداش‌ها را چه زمانی می‌دهید و ما گفتیم وزارتخانه در دو سه سال گذشته، خوش‌قولی خودش را نشان داده و پرداخت کرده. ما سال گذشته پاداش‌های 95 و 96 را پرداخت کردیم و آخر اردیبهشت ماه و هفته اول خرداد قول را عملی کردیم. گفتیم در سال 97 که مسابقات جاکارتا را داشتیم، شرایط به گونه‌ای رقم خورده که دوستان مقداری باید تحمل کنند تا ما بتوانیم به قولی که دادیم عمل کنیم. نگفتم می‌خواهیم وارد جنگ شویم و بعد از جنگ می‌خواهیم کاری که گفتیم را انجام دهیم. گفتیم در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و باید شرایط را مدیریت کنیم.
مدال‌آور زیاد داریم و رقم پاداش‌ها قابل توجه است
 الحمدالله اینقدر هم مدال‌‌بگیر داشتیم که رقم پاداش جالب توجه است. تلاش وزارتخانه این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. همیشه دو ماه تا زمان موردنظر که اردیبهشت است فاصله است؛ اما برخی دوستان عجله داشتند و فکر می‌کردند قبل از عید پرداخت پاداش‌ها تمام می‌شود. اولاً اینکه هنوز سال تمام نشده و هنوز مسابقات داریم. اعداد و رقمی که به جمع‌بندی رسیدیم بسیار قابل توجه است و تلاش وزارتخانه این است که منابع مالی این پاداش‌ها را تأمین کند. چیزی که من صحبت کردم، فضایی پیش آمد که قرار است بعد از جنگ ما پاداش‌ها را بدهیم. بحث من این بود که همه در جنگ هستیم و باید تلاش کنیم این بحران را پشت سر بگذاریم. اما وزارت ورزش و مجموعه آن در تلاش برای تأمین منابع مالی است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاداش‌ها پرداخت شود.
در انتخابات فدراسیون کشتی هیچ دخالتی نداریم
به هر ترتیب، فدراسیون کشتی کار خود را انجام می‌دهد. حرف‌هایی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود و می‌گویند کسانی خارج از مجموعه به دنبال حضور در فدراسیون کشتی هستند، غلط است. چیزی که قرار است اتفاق بیفتد، برگزاری مجمع فدراسیون کشتی است. مجمع تعیین می‌کند چه کسی ریاست را بر عهده بگیرد و به این ترتیب نمی‌شود گزینه‌ای را تحمیل کرد. نه تنها در کشتی بلکه در والیبال، بسکتبال و هندبال هم نمی‌توان این کار را انجام داد. پس باید در یک فرآیند منطقی این اتفاق رخ دهد و قرار نیست کسی منصوب شود. در این فضا یک عده قرار است کاندید شوند و به همین دلیل، به دنبال این هستند سخنانی را مطرح کنند مبنی بر اینکه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. هیچ اتفاقی قرار نیست رخ دهد و هر کسی احساس می‌کند می‌تواند به کشتی خدمت کند و شرایط ثبت‌نام را هم دارد، می‌تواند به فدراسیون مراجعه کرده و ثبت‌نام کند. برنامه خود را به مجمع اعلام کنند و آن‌ها تصمیم می‌گیرند. وزارت ورزش هم در این فرآیند هیچ دخالتی ندارد.
اگر فدراسیون جرمی مرتکب شده باشد، با آن برخورد می‌کنیم
معاون وزیر در خصوص وجود شایعات در فدراسیون قایق‌رانی و دریافت پول از بازیکنان برای اعزام به مسابقات، گفت: خبر را من یک ساعت پیش دیدم و خدای نکرده این مسئله وجود داشته باشد، قطعاً با آن برخورد می‌کنیم. کسی اجازه ندارد این کار را بکند. یک وقتی در فدراسیون کلاس آموزشی برگزار می‌شود و افراد ثبت‌نام می‌کنند. این فرق دارد با کسی که مدعی است عضو تیم ملی شده و برای اعزام به مسابقات پول می‌پردازد. قطعاً این جرم است و اگر این مسئله صادق باشد، با آن برخورد صورت می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی