[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

باوجود کمبود‌ها، فوتبال فیروز‌آباد با قدرت ادامه می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌هیئت فوتبال استان فارس ‌هادی زارعی با بیان این‌که فوتبال شهرستان فیروزآباد مورد استقبال علاقمندان زیادی قرار می‌گیرد و این شهرستان از افراد علاقمند و مستعدی در این رشته ورزشی برخوردار است اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۱۰۰۰نفر در فوتبال رده پایه و مدارس فوتبال این شهرستان فعالیت داشته‌اند.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان فیروزآباد با اعتقاد به این‌که هیئت فوتبال این شهرستان در زمینه قهرمان پروری با مشکلات بسیاری رو به رو است، تأکید کرد: متأسفانه به دلیل افول فوتبال استان، نداشتن تیم در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور و همچنین عدم وجود باشگاه‌های پایه معتبر در سطح استان به‌منظور رشد فوتبالیست‌های با استعداد شهرستان، با مشکلات زیادی در زمینه قهرمان پروری روبه‌رو هستیم.
زارعی درخصوص شرایط داوران و مربیان در شهرستان فیروزآباد، بیان کرد: هیئت فوتبال شهرستان فیروزآباد اقدام به‌برگزاری کلاس‌های متفاوت دانش‌افزایی برای داوران می‌کند. همچنین جهت اضافه شدن داوران جدید به جمع داوران قدیمی ‌کلاس داوری درجه‌۳ نیز برگزار شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش مربیگری هم افراد علاقمند و با استعداد را به کلاس‌های ارتقا‌ فرستاده‌ایم و در بهمن‌ماه سال‌۹۷ نیز برای متقاضیانی که فاقد گواهینامه مربیگری بودند، کلاس مربیگری c ایران برگزار کردیم که ۲۳‌نفر دراین دوره حضور داشتند.
زارعی به تشریح وضعیت تیم‌های لیگی در این شهرستان پرداخت و عنوان کرد: یک تیم در رده سنی نونهالان در مسابقات لیگ برتر استان شرکت کرد که موفق شد به فینال مسابقات راه پیدا کند. دو تیم در رده سنی جوانان و یک تیم در رده سنی نوجوانان نیز در رقابت‌های لیگ برتر استان حضور پیدا کردند و یک تیم هم در رده سنی نوجوانان در مسابقات لیگ مناطق کشور شرکت کرد.
وی با تأکید بر این‌که در شهرستان فیروزآباد حدود ۱۵۰۰نفر به صورت سازمان یافته در این رشته ورزشی فعالیت دارند، به فعالیت‌های هیئت در زمینه استعدادیابی اشاره کرد و گفت: مسئول کمیته استعدادیابی شهرستان در تمرینات و مسابقات داخلی و همچنین فستیوال‌های مختلف به شناسایی افراد مستعد و علاقمند می‌پردازد. این افراد هم با شرکت در مسابقات استانی امکان حضور در تیم‌های کشوری را پیدا می‌کنند. تاکنون نفرات متعددی از این شهرستان به مرحله کشوری راه پیدا کرده‌اند.
رئیس هیئت فوتبال فیروزآباد ضمن تشکر از اقدامات جهادی حیدرعلی کامیاب، مدیر کل محترم اداره ورزش و جوانان استان فارس در ساخت اماکن ورزشی، اعلام کرد که وضعیت بهبود ورزشگاه‌های این شهرستان می‌بایست در الویت اجرا قرار گیرد. وی در ادامه یادآور شد با توجه به حضور گسترده علاقمندان در سطح شهرستان، این دو ورزشگاه پاسخگوی نیاز ورزشکاران فوتبالیست نخواهد بود، لذا خواهشمندیم در خصوص بررسی مشکلات موجود و بهبود شرایط کیفی چمن، رختکن و اتاق داوران اقدامات لازم صورت گیرد.
زارعی عمده‌ترین مشکل فوتبال شهرستان فیروزآباد را نبود منابع مالی کافی و عدم وجود اسپانسر دانست و یادآور شد: متأسفانه ما از وجود اسپانسری که بتواند تیم‌های فعال را حمایت کند، محروم هستیم. تیم‌های ما پس از یکی دوسال حضور در مسابقات استانی و کشوری مجبور به فروش امتیاز می‌شوند و متأسفانه هیچ نهاد و ارگانی هم دیگر حاضر به تیم داری و حمایت از تیم‌های این شهرستان نیست.
وی ادامه داد: همان‌طور که پیشتر هم اشاره کردم با ارتقا و بهبود کیفیت زمین چمن دو ورزشگاه موجود می‌توانیم در راستای آموزش اصولی فوتبال برای متقاضیان و علاقمندان قدم برداریم.
زارعی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از ریاست اداره کل ورزش و جوانان استان و مسئولین هیئت فوتبال استان فارس ابراز کرد: هیئت فوتبال استان همیشه نگاه ویژه‌ای به شهرستان فیروزآباد به‌عنوان یکی از قطب‌های فوتبال استان، داشته است. در سال گذشته هم امتیازی را برای حضور تیم‌های فیروزآباد در رده‌های پایه فوتبال استان در نظر گرفتند که جا دارد از همه این عزیزان تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی