[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

محمد موسوی: محرومم کردند تا بگویند مقتدر هستیم، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوش تیم والیبال پیام مشهد گفت: با محرومیت من می‌خواهند به پیام ضربه بزنند و ورامین را فینالیست کنند! به گزارش «ورزش سه»، اتفاقات جنجالی در نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال و در شرایطی که دیدار تیم‌های شهرداری ورامین و پیام مشهد از تلویزیون مستقیم پخش می‌شد، بازتاب‌های زیادی را در‌پی داشت.
با این‌که در تصاویر تلویزیونی به نظر می‌رسد محمد موسوی، یکی از طرف‌های اصلی این جنجال باشد، اما مسئولان تیم مشهدی از رفتار نامناسب با آنها در سالن ورامین سخن می‌گفتند که چنین اتفاقاتی را به‌بار آورده بود.
در نهایت دیروز کمیته انضباطی تشکیل جلسه فوری داد و محمد موسوی یک جلسه از همراهی تیمش محروم شد تا بازی حساس و کلیدی در مشهد را از دست بدهد. حالا اگر پیام در غیاب بازیکن کلیدی خود در بازی برگشت مقابل شهرداری ورامین شکست بخورد، به رده‌بندی می‌رود و حریف هم راهی فینال خواهد شد.
به همین بهانه دقایقی با سیدمحمد موسوی، ملی‌پوش تیم پیام مشهد که کاملاً از حکم کمیته انضباطی ناراحت و عصبانی است، همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های موسوی را ‌می‌خوانید.
نمی‌دانستم آن فرد ناظر داوری است
دیروز در جلسه کمیته انضباطی حضور داشتم و صحبت‌هایم را کردم، اما گویا حضورم خیلی فایده‌ای هم نداشته چون متأسفانه غرض‌ورزانه و با حب و بغض حکم می‌دهند. من ترسی ندارم که حقیقت را بگویم و در جلسه دیروز هم هر اتفاقی که رخ داده بود را گفتم. در جلسه از من پرسیدند چه اتفاقی افتاد که فلان فرد را هل دادی. من از تمام اعضای تیم خودمان و بازیکنان تیم حریف و حتی خبرنگاران پرسیدم که این آقا را می‌شناسید که هیچ کس نمی‌شناخت. من تازه در جلسه کمیته انضباطی فهمیدم که او ناظر داوری بوده و گویا تازه هم وارد این عرصه شده است. این آقا که من اصلاً او را نمی‌شناختم، وقتی در پایان مسابقه داشتم با داور صحبت می‌کردم، مرا می‌کشید و می‌گفت شما الگو هستی. من هم گفتم شما چه‌کاره‌ای؟ وقتی جوابی نداد و خودش را معرفی نکرد، گفتم به‌شما ربطی ندارد و او را هل دادم.
ناظر یا مشکل بینایی و شنوایی دارد یا غرض‌ورزی می‌کند!
متأسفانه دیروز در جلسه کمیته انضباطی ناظر مسابقه برخی مسائل را برعکس توضیح داد. او می‌گفت ورامین بهترین میزبانی‌اش را انجام داده و داوران هم نمره عالی گرفتند و سالن هم در آرامش کامل بوده است! من نمی‌دانم آقای ناظر مشکل بینایی و شنوایی دارند یا این‌که از روی غر‌ض‌ورزی این گزارش را دادند. به هر حال ایشان مو سفید هستند و باید احترامش حفظ شود، اما وقتی چیزی را برعکس جلوه می‌د‌هد، خودش احترامش را نگه نمی‌دارد.
اگر قبلاً فحش می‌دادم، چرا گزارش نکردید؟
جالب این بود که حق بین، ناظر مسابقه دیروز به من می‌گفت همیشه در طول مسابقات فحش می‌دهی و توهین می‌کنی! من تعجب کردم و به او گفتم که همیشه قبل و بعد از مسابقات با ما بگو و بخند می‌کنی، اما الآن این‌طور می‌گویی! اگر من فحش دادم که چرا گزارش نکردی و کارت را درست انجام ندادی؟ متأسفانه بعد از این صحبت‌ها هم در را کوبید و از جلسه بیرون رفت. به فرخی گفتم که ناظر شما ثبات شخصیتی ندارد. در دیداری که همه تصاویر و صداها از تلویزیون پخش شده و همه آن را دیدند، هیچ گزارشی درباره اتفاقات سالن نداده است. اگر واقعاً نمی‌بیند و نمی‌شنوند که نمی‌تواند ناظر بازی باشد!
شاید پیام نباید تا این مرحله می‌رسید!
به نظر می‌رسد تیم پیام خلاف جهت آب شنا کرده و نباید تا اینجا بالا می‌آمده که اینطور با ما رفتار می‌کنند. من نمی‌خواهم اتهامی ‌بزنم چون اثبات کردن آن سخت است، اما نظارتی که حق بین کرده و گزارشی که داده، خلاف این را نشان نمی‌دهد. ما حتی روز قبل از مسابقه به خاطر جو ورامین سر تمرین نرفتیم. روز مسابقه هم که بازی از تلویزیون پخش شد و همه مردم دیدند چه اتفاقاتی افتاد.
لیدرها فکر کردند من با شیرکوند درگیر شدم
بعد از این‌که من با ناظر داوری که او را نمی‌شناختم، جر و بحث کردم، داشتم با بازیکنان تیم مقابل دست می‌دادم و بعد از آن می‌خواستم مثل همیشه با حرکات کششی بدنم را سرد کنم. متأسفانه یکی از بازیکنان حریف به حالتی تند سمت من آمد و گفت برو داخل رختکن؛ وگرنه اینجا تو را می‌زنند! برخی از لیدرهای ورامین هم که فکر کردند احسن شیرکوند با من درگیر شده، سمت من حمله کردند. من هم چون مسابقه پخش زنده بود و در سالن بودیم، هیچ واکنشی نشان ندادم؛ وگرنه اگر جایی غیر از سالن بود و این رفتارها می‌شد، جور دیگری برخورد می‌کردم.
به ناظر داوری زنگ می‌زنم و عذرخواهی می‌کنم
من فقط دنبال شماره ناظر داوری هستم تا از او عذرخواهی کنم. حتماً با او تماس می‌گیرم و معذرت خواهی می‌کنم چون آن موقع او را نمی‌شناختم. شما تصور کنید در آن شرایط یک فرد عادی بیاید و به من بگویم شما الگو هستید! آدم عصبانی می‌شود. من واقعاً او را نمی‌شناختم؛ وگرنه که چنین برخوردی نمی‌کردم. به هر حال هر فردی اشتباه می‌کند، اما به نظرم محرومیت من درست نبود. شاید هر انسانی یادش برود و روزه‌اش را هم بخورد، اما خداوند گفته اشکالی ندارد. حالا در این موضوع برخی دوستان کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند.
یک میکروفون به‌دست برای ما کری می‌خواند
یک مورد دیگر که در ورامین همیشه اتفاق می‌افتد و بارها در کمیته انضباطی مطرح شده، اما به آن رسیدگی نشده، یک فرد میکروفون به‌دست است که هر‌چه دلش می‌خواهد می‌گوید. این فرد که یکی از مسئولان تیم ورامین است، از همان آغاز مسابقه با صدای بلند می‌گفت اینجا جهنم را به شما نشان می‌دهیم! کنار زمین راه می‌رفت و با صدای بلند برای ما کری می‌خواند. او تماشاگران را تحریک می‌کرد. آخر بازی هم می‌گفت نمی‌دانم پیام چطور تا این مرحله آمده چون در حد ما نیستند! این صحبت‌ها باعث ایجاد تنش می‌شود و باید به آن رسیدگی شود.
با محرومیت من می‌خواهند بگویند مقتدر هستیم
متأسفانه کمیته انضباطی مسائل اینچنینی و تخلفاتی که انجام می‌شود را رها کرده و فقط به بازیکنانی که مطرح هستند، چسبیده است. مثلاً می‌خواهند با محرومیت بازیکنانی مثل من که بیشتر شناخته شده هستیم، بگویند مقتدر عمل می‌کنیم! بارها این موضوع را خودشان در کمیته انضباطی هم مطرح کردند و گفتند باید رأیی درباره بازیکنان مشهور بدهیم که رسانه‌ها و مردم از ما راضی باشند! بازیکنان در طول همین لیگ در زمین با یکدیگر بزن بزن کردند، اما ناظر حتی گزارش هم نکرده است، اما چون مرا ۴‌نفر می‌شناسند، می‌خواهند بگویند دیدید موسوی را در چنین بازی حساسی محروم کردیم!
من ۱۱‌قهرمانی دارم؛ خودشان را خراب کردند
حکم عادلانه‌ای درباره این بازی صادر نشد. من ۱۱‌قهرمانی در لیگ دارم و فکر نمی‌کنم حالاحالاها کسی بتواند به رکورد من برسد. من از این بازی‌ها زیاد دیدم و این افراد با محرومیت من فقط خودشان را خراب می‌کنند و مردم به عدالتشان شک می‌کنند. در والیبال ایران آدم هر چقدر بزرگ‌تر باشد، بیشتر ضرر می‌کند چون چارت خاصی وجود ندارد. با محرومیت من تیم ما را جریمه کردند. تیمی‌که داوری به‌ضررش بوده و در آن جو بازی کرده، با محرومیت من هم متضرر می‌شود چون تیمی‌ نیستیم که بازیکن جایگزین داشته باشیم. اگر می‌خواستند مرا تنبیه کنند، جریمه مالی می‌کردند، نه این‌که با محرومیتم به تیم ضربه بزنند.
هدف ما فینال است، به اینجا راضی نیستیم
با این‌که می‌دانم می‌خواهند من بازی نکنم تا تیم ضربه بخورد و ورامین به فینال برود، اما معتقدم بازیکنان ما با تلاش خود می‌توانند دربازی برگشت پیروز شوند. امیدوارم بازیکنان با حمایت تماشاگران باخت اول را جبران کنند و آن موقع می‌دانیم چطور باید به ورامین برویم و چطور بازی کنیم. اصلاً رفتن به نیمه‌نهایی ما را راضی نکرده و دنبال حضور در فینال هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی