[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

ادعاهای بی‌اساس وزیر کشور عربستان علیه ایران، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور عربستان در سی و ششمین نشست شورای وزیران کشورهای عربی مدعی دخالت ایران در امور کشورهای عربی شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، عبدالعزیز بن سعود بن نایف، وزیر کشور عربستان در سی و ششمین نشست شورای وزیران کشورهای عربی مدعی دخالت برخی و در رأس آنها ایران در امور کشورهای عربی شد.
وی که ریاست افتخاری این دوره از نشست شورای وزیران کشورهای عربی را برعهده داشت مدعی شد: ایران یک تهدید اصلی برای کشورها و جوامع ما به شمار می‌رود.
این مقام سعودی همچنین مدعی شد که ایران برای ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در کشورهای عربی و فتنه انگیزی میان ملت‌ها تلاش می‌کند.
عبدالعزیز بن سعود در این نشست بر ضرورت مبارزه با تروریسم و افراطگرایی و خشکاندن منابع مالی آنها و همچنین مقابله با پولشویی نیز تأکید کرد.
براساس این گزارش، سی و ششمین نشست شورای وزیران کشورهای عربی روز یکشنبه در پایتخت تونس و تحت نظارت الباجی قائد السبسی، رئیس جمهور این کشور برگزار شد.
به گزارش ایسنا، موضوع دخالت ایران در کشورهای عربی درحالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تأکید می‌کنند جمهوری اسلامی ‌ایران هیچ‌گونه دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواهان صلح، ثبات و امنیت در منطقه است. حضور ایران در برخی کشورهای عربی مستشاری بوده و به درخواست قانونی دولت آنها است.
جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران‌های کشورهای عربی از جمله یمن و سوریه تلاش‌های فراوانی کرده است و از همان ابتدا با راه حل‌های نظامی‌ مخالفت کرد و به‌دنبال ایجاد راه حلی سیاسی و مسالمت آمیز بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی