[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

مجازات شلاق سعید مرتضوی بخشیده شد، روزنامه شیراز نوین

وکیل مدافع تعدادی از کارگران تأمین اجتماعی از بخشیده شدن مجازات شلاق سعید مرتضوی خبر داد و گفت: این بخشش با توجه به عفو (عمومی) مقام معظم رهبری صورت گرفته است.
مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با بخشیده شدن حکم شلاق سعید مرتضوی اظهار کرد: کل محکومیت وی همین ۶۵ یا ۷۰‌ضربه شلاق بوده که با این اوصاف با توجه به عفو مقام معظم رهبری از بابت تأمین اجتماعی محکومیت دیگری ندارند.
مرتضوی که در‌حال حاضر به‌دلیل محکومیت در پرونده کهریزک به اتهام معاونت در قتل در حبس به‌سر می‌برد، در پرونده تأمین اجتماعی به اتهام تصرف غیر‌قانونی در اموال دولتی به شلاق محکوم شده بود.
در بند ب عفو عمومی ‌رهبری تصریح شده است «تمام شلاق‌های تعزیری» مشمول عفو می‌شوند.
آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه عالی مسئولان قضایی روز دوشنبه ۱۵‌بهمن‌۱۳۹۷ اعلام کرد که به‌مناسبت دهه فجر و آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ۵۰‌هزار زندانی عفو داده شده است.
عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران ۱۰‌بهمن ماه در توضیح جزئیات عفو گسترده مجرمان گفت: هر‌سال به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عفوهای مناسبتی اعلام می‌شود، اما امسال به‌خاطر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، رئیس قوه قضائیه پیشنهاد عفو گسترده‌تر را داد و استثنائات کمتری برای عفو خواهیم داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی