[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۳۴
  • دوره جدید

بانک «آ‌دی‌بی‌آی» هند تراکنش‌های مالی بین ایران و جهان را تسهیل می‌کند، روزنامه شیراز نوین

بانک «آ‌دی‌بی‌آی» هند امکان تسهیل تراکنش‌های تجاری ایران را فراهم می‌کند.
به گزارش ایلنا به نقل از بیزینس لاین، به گفته منابع صنعتی، بانک «آ‌دی‌بی‌آی» امکان تسهیل تراکنش و معاملات صادراتی با ایران را فراهم می‌کند، اتفاقی که به گسترش تجارت بین ایران و جهان با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه این کشور منجر خواهد شد.
به گفته منابع آگاه، بانک «آ‌دی‌بی‌آی»برای تسهیل روند پرداخت‌های بانکی ایجاد شده است. پیش از این نیز بانک «یو‌سی‌او» امکان تجارت بر اساس روپیه را برای ایران فراهم می‌کرد.
این در حالی است که هند با استفاده از کانال‌های بانکی اروپا هزینه نفت خود به تهران را پرداخت می‌کرد که این کانال مالی از نوامبر سال گذشته هم مسدود شد.
فدراسیون سازمان‌های صادراتی هند در این‌باره گفت: بانک‌های بیشتری باید برای تجارت با ایران مجوز بگیرند.
«کومار گوپتار» رئیس سازمان تجارت هندوستان در این‌باره گفت: رقابت بین بانک‌های «یو‌سی‌او» و «آ‌دی‌بی‌آی» باعث ایجاد رقابت سالم بین مشتریان و فروشندگان می‌شود و بانک‌ها را تشویق می‌کند که مشتریان بیشتری را جذب کنند و به این ترتیب منافع بیشتری کسب کنند.
حجم تجارت دوجانبه میان هند و ایران در سال ۲۰۱۸ - ۲۰۱۷ به ۱۳.۸میلیارد دلار رسید با این حال، صادرات هند تنها ۲.۵میلیارد دلاراز این مقدار را به خود اختصاص داده ‌است. تحریم‌های آمریکا بر حجم صادرات و واردات بین ایران و هندوستان تأثیر گذاشته است؛ اما کماکان هر دو طرف مایل به ادامه رابطه تجاری خود هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی