[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

مگر سال ۵۸ است که به مردم کوپن بدهیم، روزنامه شیراز نوین

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: کوپنی کردن یعنی چه؟ مگر در سال ۵۸ هستیم؟ آن زمان‌ها کوپن کاغذی بود. حالا هم یک کارت دست مردم بدهیم و بگوییم در صف بایستید روغن و گوشت بگیرید! این کار منطقی نیست و فساد ایجاد می‌کند.
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره افزایش حقوق ۴۰۰هزار تومانی که در صحن مجلس به تصویب رسید، با بیان اینکه اعتقاد دارم مجلس نباید به افزایش حقوق رأی می‌داد، گفت: قبل از این طرح پیشنهادی مطرح شد که از پیشنهادی که در صحن رأی آورد، پخته‌تر و جالب‌تر بود.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرحی که پیشنهاد شد، برای افزایش حقوق حداقل ۵۰۰هزار تومان و حداکثر یک میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که اگر ما آن را تصویب می‌کردیم، بسیار بهتر بود.
به گفته وی ۲۰درصد افزایشی که برای حقوق‌ها در نظر گرفته شده بود، ممکن بود باعث بی‌عدالتی شود.
وی خاطرنشان کرد: برای افزایش ۴۰۰هزارتومانی هم با محدودیت منابع روبه‌رو هستیم و تأمین آن ممکن نیست و مشاهده هم کردیم که دولت گفت آن را اجرایی نمی‌کنم، البته حرفش درست نیست و باید انجام دهد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت می‌گوید من ۳۵هزار میلیارد تومان منابع در اختیار دارم که اگر بخواهم آن را تقسیم کنم، به همه نمی‌رسد. در حالی که اگر آن پیشنهاد کف ۵۰۰هزار تومان و سقف یک میلیون تومان رأی می‌آورد، علاوه بر خوب بودن قابلیت اجرا داشت.
وی درباره اختصاص کالابرگ‌های الکترونیکی به کالاهای اساسی بیان کرد: درباره کوپنی کردن باید بگویم که نمایندگان هم متوجه نشدند به چه چیزی رأی دادند.
لاهوتی ادامه داد: دولت برای تأمین کالاهای اساسی ۱۴هزار میلیارد دلار با ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی در نظر گرفت که معادل ۵۰هزار میلیارد تومان می‌شود. همین امر سبب می‌شد کالاها به خودی خود ارزان شوند.
وی افزود: کاری که نمایندگان کردند این بود که معادله را به هم زدند و گفتند ممکن است رانتی اتفاق بیفتد و برای این کار از ارز تدریجی و نیمایی استفاده کنیم. از آن‌ها پرسیدم این ارز تدریجی یعنی چه؟ می‌گفتند ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی. در صورتی که تعریف ارز تدریجی این نیست و بالاتر از ۴هزار و ۲۰۰تومان است. ارز نیمایی هم که ۸هزار تومان است. با این کار ما خود به خود قیمت کالاها را بالا برده‌ایم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی