[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

از مردم و ستاد بحران تقدیر و تشکر می‌کنم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، حسن روحانی در گفتگوی تلفنی با عنایت‌الله رحیمی، ضمن ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان حادثه سیل اخیر در شیراز، از تلاش مجدانه استانداران و فرمانداران سراسر کشور به عنوان رؤسای ستادهای بحران مدیریت و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی شامل نیروهای امدادی، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و تشکل‌های جهادی و مردمی که با هماهنگی مشغول خدمت شبانه‌روزی به هم‌وطنان هستند، تقدیر کرد.
وی افزود: ستاد مدیریت بحران در استان فارس در کمترین زمان ممکن مشکلات پیش آمده را به خوبی مدیریت کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی بر لزوم رفع مشکلات آسیب‌دیدگان، اعم از مردم استان فارس و مهمانان نوروزی در اسرع وقت تأکید کرد. ایشان همچنین بر تهیه و اجرای طرح‌های ایمن‌سازی رودخانه و مسیل‌های منتهی به شهر شیراز، به ویژه دروازه‌ قرآن و مسیل محله سعدی تأکید نمودند. رئیس جمهور با اشاره به خسارت‌های وارد شده به بخش‌هایی از محله سعدی، عنوان کرد: بازآفرینی و نوسازی محله گود گل‌کنان در محله سعدی با مشارکت‌های مردمی و دولت در اسرع وقت انجام شود.روحانی به‌کارگیری همه ظرفیت‌های فنی و رسانه‌ای را برای اطلاع‌رسانی دقیق و‌ به‌هنگام در خصوص کانون‌های بارش و نقاط احتمالی آب‌گرفتگی و سیلاب، به ویژه در نقاط پایین دست سدها و حاشیه رودخانه‌ها ضروری دانست.
همچنین در ابتدای این مکالمه استاندار فارس، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته ازسوی ستاد بحران استان پیش از سال نو و بحران رخ داده در اثر سیل، به همراهی و مشارکت خوب همه دستگاه‌ها در این زمینه اشاره کرد. وی با تأکید بر اینکه مردم شیراز و فارس در این رویداد نشان دادند که لقب پایتخت فرهنگی برازنده شیراز است، گفت: در پس تلخ‌کامی‌های این اتفاق، یک مهم نهفته بود و آن ارتقای سرمایه اجتماعی در شیراز بود.
وی با اشاره به رفتار نوع‌دوستانه و همدلانه مردم شیراز از ریاست محترم جمهوری درخواست کرد دستورات لازم در تسریع روند بازسازی را صادر کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی