[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

رسیدگی به موضوع سیل شیراز در اولویت کمیسیون اصل نود، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه مماشاتی در معرفی مقصران و عاملان بروز سیل شیراز نخواهیم داشت، گفت: دستکاری و دخالت‌های انسانی در مسیر سیل از عوامل بروز حادثه سیل شیراز محسوب می‌شود و عوامل طبیعی مانند بارندگی باعث بروز چنین حادثه‌ای نشده است.
بهرام پارسایی با بیان اینکه بی‌شک مقصرانی در حادثه سیل شیراز وجود دارند که باعث بروز چنین اتفاق ناگواری شدند، گفت: با توجه به اینکه شیراز در طول سال‌های گذشته و پرباران سابقه چنین اتفاق ناگواری را نداشته است، بنابراین عواملی مانند سوءمدیریت و عوامل انسانى و... باعث بروز حادثه تأسف‌بار سیل شد.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به اینکه تمام مسئولان در روزهای اول درگیر موضوع سیل بودند، ادامه داد: با توجه به اینکه بنده بازدیدهای میدانی از مناطق سیل‌زده داشتم، بنابراین طبق هماهنگی که رئیس و اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس داشتند، مقرر شد به عنوان نماینده کمیسیون اطلاعات اولیه حادثه را جمع‌آوری و گزارش اولیه حاصل از آن را به کمیسیون ارائه دهم. عضو فراکسیون امید با بیان اینکه رسیدگی به موضوع سیل شیراز و عوامل ناشی از آن جزو نخستین برنامه‌های کمیسیون اصل نود در زمان آغار به کار مجلس است، ادامه داد: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بعد از تشکیل و در جهت بررسی حادثه شیراز با حضور کارشناسان خبره و اساتید دانشگاه و با کمک گرفتن از نقشه‌های ماهواره‌ای از شهر شیراز یک بازدید میدانی از مسیر سیل انجام می‌دهد. پارسایی با بیان اینکه امکان بروز چنین اشتباهاتی باعث بروز سیل در شهرهای دیگر کشور هم خواهد شد، افزود: این در حالی‌ست که در شهرهایی مانند تهران این امکان وجود دارد که وضعیت مسیرهای سیلاب به اتوبان تبدیل شده و دچار تغییراتی شده باشند.
نماینده شیراز در مجلس تصریح کرد: کمیسیون اصل ۹۰ در جهت پیشگیری از چنین حادثه و فاجعه‌هایی که یک تهدید جدی محسوب می‌شوند، به بررسی مسائل و وضعیت آن در سایر شهرهای کشور نیز خواهد پرداخت.
وی با بیان اینکه وقوع سیل شیراز تلنگر شدیدی به مسئولان بود تا در جهت پیشگیری از وقوع چنین اتفاقاتی به بررسی همه‌جانبه بخش‌ها بپردازند، گفت: مجلس طبق وظیفه نظارتی که کمیسیون اصل ۹۰ برعهده دارد، در راستای پیشگیری و برخورد با خاطیان چنین اتفاقاتی با تیم کارشناسی به بررسی جامع و کامل دیگر شهرهای کشور می‌پردازد. وی با بیان اینکه اظهارنظر شهروندان معمولی و افرادی که مسئولیتی برعهده ندارند در رابطه با حادثه سیل شیراز در فضای مجازی امری طبیعی است، گفت: این در حالی‌ست که بیان نظر و دغدغه‌ها و احتمالاتی که باعث بروز سیل در شیراز شده است حق طبیعی شهروندان محسوب می‌شود. وی افزود: کمیسیون اصل ۹۰ با توجه و دقت به این بیانیه‌ها اقدامات مناسبی را در جهت مطالبه به‌حق مردم و شهروندان و افراد خسارت دیده انجام خواهد دارد و این در حالی‌ست که افرادی که به هر دلیل در این حادثه شاکی هستند، می‌توانند شکایت خود را به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی