[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

اقدام دولت در تخصیص اعتبار مدیریت سیل شیراز به موقع بود، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای مدیریت سیل و کاهش آسیب های ناشی از آن مبلغ پنج میلیارد تومان به صورت تنخواه در اختیار مسئولان استان فارس اختصاص داد که این اقدام سریع و به موقع در خور قدردانی است. به گزارش ایرنا، رحیم زارع در حاشیه بازدید از روند امدادرسانی به شهرک سیل زده سعدی شیراز افزود: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اطلاعات، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از سیل اخیر به استان فارس سفر کردند و از نزدیک از روند خدمت رسانی به آسیب دیدگان سیل بازدید داشتند و در جریان این سفرها نیز تصمیم های خوبی برای رفع مشکلات حادثه دیدگان اتخاذ شد.  وی گفت: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر روز پنجم فروردین ماه به استان فارس که ساعاتی پس از حادثه سیل دروازه قرآن صورت گرفت، پنج میلیارد تومان به عنوان تنخواه در اختیار مسئولان استان فارس قرار داد.  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: دولت و خزانه نیز این آمادگی را اعلام کرده اند که با ارسال برآورد آسیب های وارده، خسارت ها سریعاً پرداخت شود.  زارع در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انسجام نیروهای امدادی و اطلاع رسانی به مردم پس از حادثه سیل در شیراز باعث شد مردم و مسئولان در کنار هم تنها یک هدف داشته باشند و آن نیز خدمت رسانی به حادثه دیدگان است. 
این نماینده مجلس اظهار داشت: فعالیت مدیران استان از استاندار فارس گرفته تا دیگر مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد مدیریت بحران قابل تقدیر است و این که استاندار فارس از اولین ساعت های حادثه هم در محل حاضر بود و هم این که به ساماندهی نیروهای امدادی اقدام کرد قابل تقدیر است. 
زارع استان فارس را اولین استان کشور در حوزه امدادرسانی خواند و اظهار داشت: استان فارس در حوزه های امدادرسانی و تسهیل امور مردم حادثه دیدگان اولین استان کشور است و شاهد بودیم که استاندار فارس و اعضای ستاد بحران در کنار نیروهای امدادی، سپاه و ارتش حضور به موقع و سریع درصحنه داشتند و اقدامات شایسته ای در زمینه امدادرسانی داشتند؛ تلاش‌های همه فعالان این عرصه در خور قدردانی است. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که اطلاع‌رسانی رسانه ها درباره رخدادهای سیل شیراز عالی بود، گفت: فعالان رسانه استان فارس با حضور به موقع در نقاط حادثه دیده و مستندسازی وقایع نقش بسیار مهمی در ارائه اطلاع رسانی دقیق و به موقع و جلوگیری از دامن زدن به شایعه داشتند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی