[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف، روزنامه شیراز نوین

اردکانیان گفت: هدف وزارت نیرو از افزایش قیمت برق مشترکان پرمصرف، اعمال مدیریت مصرف است.
رضا اردکانیان، وزیر نیرو در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برق در کشور اظهار کرد: در بخش مدیریت مصرف بخش عمده اجرای برنامه‌ها بر عهده مشترکان است و در صورتی که عادت‌های مصرف صحیح نباشد، امکان تأمین برق پایدار در شبکه میسر نخواهد شد.
وزیر نیرو تصریح کرد: نه تنها در ایران، بلکه در هیچ جای جهان امکان تولید برق بدون رعایت ضوابط هم‌پای مصرف وجود ندارد. در کشور ما میزان مصرف طی ده سال، دو برابر می‌شود که درصورت ادامه این روند با توجه به هزینه‌های سنگین، امکان سرمایه‌گذاری مجدد در بخش تولید نخواهد بود.
وی ادامه داد: اقداماتی از سوی وزارت نیرو برای تأمین برق در سال ۹۸ صورت گرفته است و مردم نیز باید با مدیریت مصرف در این برنامه‌ها مشارکت داشته باشند.
وزیر نیرو با اشاره به افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف بیان کرد: وزارت نیرو اقداماتی را برای افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در ابتدای فصل گرما انجام داده است که اطلاع‌رسانی در مورد نحوه اجرای این طرح به مشترکان صورت خواهد گرفت.
سرمایه‌گذاری در صنعت برق متناسب با رشد مصرف نیست
اردکانیان تصریح کرد: هدف وزارت نیرو از افزایش قیمت برق مشترکان پرمصرف، بالارفتن درآمد این وزارتخانه نیست و در تلاش هستیم با اصلاح تعرفه این مشترکان، مدیریت مصرف را اعمال کنیم.
وزیر نیرو بیان کرد: مدیریت مصرف اقدامی جمعی است که نیازمند مشارکت همه آحاد مردم است و در این میان، نقش رسانه‌های جمعی در الگوسازی اهمیت ویژه دارد.
وی افزود: اگر بخواهیم برق واحدهای صنعتی، کشاورزی و بیمارستان قطع نشود، نیازمند کار جمعی و مدیریت مصرف هستیم که در این زمینه بر هوشمندی و اخلاق‌مداری هم‌وطنان حساب ویژه‌ای کرده‌ایم.
عضو کابینه دولت با اشاره به الگوی صحیح مصرف آب و برق در کشور اظهار کرد: الگوی صحیح ماهانه مصرف آب برای یک خانواده ۴نفره ۱۵هزار لیتر است. همچنین الگوی مناسب برای مصرف برق در مناطق عادی ۳۰۰کیلووات ساعت و در مناطق گرمسیری ۲هزار کیلووات است.
اردکانیان در پایان گفت: جزئیات الگو و میزان مصرف صحیح آب و برق تا قبل از تابستان به اطلاع مردم خواهد رسید و با کمک هم در پایان تابستان نشان خواهیم داد که پیک مصرف برق چقدر کاهش یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی