[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سال ۹۸ سال مرگ مطبوعات مستقل خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است در صورت تداوم سیاست کنونی در بازار کاغذ، سال آینده سال مرگ مطبوعات مستقل خواهد بود. محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بحران کاغذ در سال 97 گفت: اگر دولت نجنبد، مشکلات بسیاری در پیش روی جامعه رسانه‌ای و مطبوعات مکتوب خواهد بود و در صورت تداوم شرایطی که امروز با آن دست به گریبان هستیم، سال آینده سال مرگ مطبوعات مستقل خواهد بود و این امر می‌تواند دهشتناک باشد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: نامه‌ای را به اتفاق حضرتی و کواکبیان، از مدیران مسئول روزنامه‌های سراسری در قالب نامه سرگشاده خطاب به رئیس‌جمهور منتشر کردیم و هشدارهای لازم را در این خصوص دادیم.
اولین دستور کار فراکسیون امید در سال 98، فراخوانی وزرای مرتبط با موضوع کاغذ
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه درباره اوضاع بحرانی کاغذ حرف و حدیث بسیار است، ادامه داد: در آخرین جلسه هیئت رئیسه فراکسیون امید در سال 97، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت شده بود تا در این خصوص گزارش دهد؛ ولی ایشان جلسه دیگری داشت و نتوانست در مجلس حاضر شود.
وی اعلام کرد: اولین دستور کار فراکسیون امید در سال جدید فراخوانی وزرای مرتبط با موضوع کاغذ است.
هیچ اطلاعی از فعالیت کارگروه حل بحران کاغذ نیست
وکیلی همچنین در خصوص کارگروه حل بحران کاغذ توضیح داد: ما به عنوان اعضای این کارگروه که از طرف مجلس مسئولیت نظارت بر بازار کاغذ را داشت، از زمان انتقال آن به وزارت فرهنگ تا به امروز هیچ اطلاعی از رویکردها،
 میزان تخصیص‌ ارز 4200تومانی به دریافت‌کنندگان که متعهد بودند کاغذ معادل آورده و عرضه کنند و سوالاتی از این قبیل نداریم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در حالی که کارگروه مذکور با همین هدف تشکیل شده بود؛ ولی ما همچنان نسبت به کار آن بی‌اطلاع هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی