[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

بند جنجالی در قرارداد شفر تکذیب شد، روزنامه شیراز نوین

قرارداد دو ساله باشگاه مدیریت قبلی باشگاه استقلال با وینفرد شفر، تبدیل به دغدغه اصلی هواداران و مدیران این تیم شده است.
به گزارش ورزش سه، نزدیک به یک سال بعد از اینکه قرارداد وینفرد شفر با باشگاه استقلال برای دو سال تمدید شد، پایبند بودن طرفین به سال دوم این تعهد در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد. شایعات در خصوص ادامه همکاری استقلال با مرد آلمانی از روزی استارت خورد که آبی‌ها با هدایت شفر در ابتدا با ناکامی مقابل سایپا وداع زودهنگامی از جام حذفی داشتند تا رویای دفاع از عنوان قهرمانی‌شان بر باد برود. بعد از آن، شانس دومین جام داخلی هم با شکست در دربی و همین‌طور توقف غیرمنتظره باز هم مقابل سایپا از چنگ آبی‌ها کمرنگ شد و حالا برخلاف فصل قبل، این بار در آسیا هم عملکرد استقلال چنگی به دل نزد. البته استقلال همچنان در لیگ و لیگ قهرمانان صاحب شانس است و باشگاه باید با تدبیر، خود را در بین مدعیان نگه دارد.
وینفرد شفر، یک سال قبل درست در موضع قدرت توانست قراردادش را در روز فینال جام حذفی با استقلال برای دو سال تمدید کند. قراردادی پر سر و صدا که با شرایطی متفاوت از روی اول ورود این مرد پابه سن گذاشته به تهران بسته شد و شرایط مالی درج شده در آن نیز اصلاً قابل قیاس با اولین قرارداد نبود. مرد آلمانی روزی که در دبی با امضای قرارداد شش ماهه جانشین علیرضا منصوریان شد تا هدایت استقلال را بر عهده بگیرد، مفاد مالی قراردادش به نحوی نبود که بخواهد با همان شرایط برای سال دوم و سوم هم بماند. به همین خاطر مدیرعامل وقت باشگاه بر حسب فشار شدید هواداران و انتظاراتی که آنها در صفحات مجازی داشتند، قراردادی جدید با مبلغ جدید با استقلال بست.
این روزها با نتایجی که استقلال در سه جام داخلی و آسیایی کسب کرده، گمانه‌زنی‌ها در خصوص آینده وینفرد شفر به اوج خود رسیده است. مرد آلمانی که یکی دو روز قبل از سفر به دوحه برای رویارویی با الهلال در سومین روز از گروه مرگ آسیا به نشست هیئت مدیره باشگاه رفت تا دفاعیات خود از وضعیت این روزهای استقلال را ارائه بدهد. این نشست و تصاویر منتشر شده از آن در پایان جلسه که از پایان یافتن اختلافات او با برخی مدیران باشگاه حکایت داشت، باز هم تحت‌الشعاع یک شایعه دیگر قرار گرفت؛ آن هم اینکه در قرارداد جدید مرد آلمانی با استقلالی‌ها بندی هست که اگر جامی در این فصل عاید باشگاه نشود، قرارداد سال سوم فسخ خواهد شد.
در خصوص صحت و سقم این شایعه، وقتی با یکی از نزدیکان باشگاه استقلال صحبت کردیم، نه تنها این بند تکذیب شد بلکه تأیید شد که قرارداد سال سوم شفر با باشگاه بسیار مستحکم بسته شده و رقم آن نیز مبلغی در حدود 1.2میلیون دلار (بیش از 15میلیارد تومان) است که نادیده گرفتن آن می‌تواند تبعات بسیار زیادی برای استقلال در پی داشته باشد. از همین رو، تمام شایعات در قبال فسخ یک‌طرفه قرارداد و کنار گذاشتن شفر به خاطر اینکه جامی برای استقلال در پی نداشته را زیاد نمی‌توان جدی گرفت؛ چون با قرارداد بسته شده، وینفرد شفر با خیال آسوده از جایگاهش می‌تواند خود برای سومین سال همکاری با استقلال آماده کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی