[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

فروش مستقیم سوخت راهکار مقابله با تحریم‌ها، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: صنعت بانکرینگ راهکار مناسبی برای مقابله با تحریم‌ها است و کشور می‌تواند از طریق فروش مستقیم سوخت به کشتی‌های تجاری، به درآمد بسیار بالایی دست یابد.
محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت توسعه صنعت بانکرینگ در کشور گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت‌های بالا کشور در حوزه بانکرینگ، این بخش مورد توجه قرار گرفته نشده است. در شرایط کنونی کشوری مانند امارات سالانه 20میلیارد دلار از این محل درآمد دارد.
صنعت بانکرینگ، راهکار مناسب مقابله با تحریم‌ها
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صنعت بانکرینگ راهکار مناسبی برای مقابله با تحریم‌ها است و کشور می‌تواند از طریق فروش مستقیم سوخت به کشتی‌های تجاری، به درآمد بسیار بالایی دست بیابد، همان‌طور که درآمد کنونی امارات از بانکرینگ به میزان بودجه عمرانی کشور است.
تنها از 20درصد ظرفیت بنادر کشور استفاده شده
وی تصریح کرد: ایران در جنوب کشور 11بندر اصلی دارد که می‌توان از این مناطق، برای توسعه صنعت بانکرینگ استفاده کرد؛ اما در شرایط کنونی فقط از 20درصد ظرفیت بنادر استفاده می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اتصال به دریای خزر و خلیج فارس و آب‌های آزاد و همچنین پوشش 400میلیونی جمعیت در پس‌کرانه بنادر و کشورهای دیگر، از مزیت‌های کشورمان است که باید از آن به درستی بهره برد.
ایران در مسیر 5کریدور بین‌المللی؛ ارائه خدمات مهندسی و سوخت به کشتی‌های در حال تردد
رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ایران در مسیر 5کریدور بین‌المللی و از این منظر جزو 5کشور اول دنیا است، افزود: حدود 50درصد کل ذخایر نفتی دنیا از تنگه هرمز عبور می‌کند، از این رو ما می‌توانیم به کشتی‌های در حال تردد خدمات مهندسی و سوخت ارائه کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی