[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

تکذیب احتکار پیاز در کارخانه آزمایش، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: هرچند فیلمی در فضای مجازی مبنی بر احتکار پیاز در کارخانه لوازم خانگی آزمایش مرودشت پخش شد؛ اما مشاهدات ما مشخص کرد هیچ مدرکی دال بر احتکار پیاز در این محل وجود ندارد. علی مبشری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: پس از انتشار تصویری در فضای مجازی که نشان می‌داد در انبار کارخانه آزمایش در شهرستان مرودشت به احتکار پیاز اقدام شده است، با حضور مأموران تعزیرات و نهادهای امنیتی، انبارهای این کارخانه بازدید شد.
وی بیان کرد: هیچ مدرکی که نشان دهد احتکار صورت گرفته تاکنون ثبت نشده؛ اما شواهدی وجود دارد که نشان دهنده این است که طی دو تا سه ماه قبل نسبت به انبار کردن میوه در این مکان اقداماتی صورت گرفته است.
مبشری گفت: هنوز پرونده احتکار تشکیل نشده است. اگر این عمل خلاف قانون محرز شود، قانون این امکان را ایجاد کرده که تا 70درصد ارزش موارد کشف شده به عنوان جریمه برای احتکار کننده در نظر گرفته شود. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس بیان کرد: 350تن پیاز در استان کشف شده و بخشی از این پیازها هم به صورت تنظیم بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. پیش‌تر نیز این مسئول اعلام کرده بود: 15تن پیاز احتکار شده در شهرستان شیراز کشف و ضبط شد. وی اظهار داشت: پیاز‌های کشف شده با نظارت تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برای تأمین نیاز مصرف‌کنندگان توزیع شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی