[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

اکبری: سیل و نقدینگی ۱۷۰۰هزار میلیارد ی دلیل گرانی محصولات دامی و کشاورزی است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه سیل‌های مدام اخیر به زیرساخت‌های کشاورزی و دامی لطمه وارد کرده، گفت: علاوه بر سیل، سوداگری، دلالی، صادرات، قاچاق و حدود ۱۷۰۰هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود در جامعه از دلایل گرانی محصولات دامی و کشاورزی است.
علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به گرانی محصولات کشاورزی به‌ویژه پیاز در ایام تعطیلات نوروز، گفت: سوداگری، دلالی، صادرات و قاچاق را باید عوامل اصلی گرانی محصولات کشاورزی و دامی در ماه‌های اخیر و ایام نوروز دانست.
انتظار می‌رود بازار پیاز ظرف چند روز آینده تا حدودی به تعادل برسد
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از محدودیت صادرات پیاز از  15فروردین در راستای تعادل قیمت و تنظیم بازار خبر داد و افزود: با محدودیت صادرات و رفع مشکلات حمل و نقل ظرف چند روز آینده، انتظار می‌رود بازار پیاز تا حدودی به تعادل برسد.
1700هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود در جامعه دلیل گرانی‌ها
وی ادامه داد: 1700هزارمیلیارد تومان نقدینگی موجود در جامعه دلیل دیگری بر این گرانی‌ها است؛ چراکه این نقدینگی هرازگاهی به سمت یک محصول همچون گوشت قرمز، مرغ، پیاز و... حرکت می‌کند و موجب گران شدن آن می‌شود.
سیل‌های مدام اخیر به زیرساخت‌های کشاورزی و دامی لطمه وارد کرده
اکبری با بیان اینکه سیل‌های مدام اخیر در چند استان به زیرساخت‌های کشاورزی و دامی در کشور لطمه وارد کرده است، به همین دلیل امکان گران‌تر شدن قیمت‌ها وجود دارد، افزود: جبران هرچه سریع‌تر خسارت‌ها، رونق تولید، بازسازی به موقع و واردات محصولات کمیاب شده می‌تواند مانع از گرانی محصولات دامی و کشاورزی بیش از این شود.
آمار دقیقی از میزان آسیب‌دیدگی واحدهای مرغ‌داری در دست نیست
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان گلستان سهم قابل‌توجهی در تولید و پرورش مرغ و طیور دارد، اظهار کرد: آمار دقیقی از میزان آسیب‌دیدگی واحدهای مرغ‌داری در دست نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی