[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

۹۰مدرسه استان فارس در بارش‌های سیل‌آسای فروردین‌ماه آسیب دید، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس گفت: ۹۰مدرسه استان فارس در بارش‌‌های سیل‌آسای ۱۵روز اخیر آسیب دیده است که طیفی از آسیب‌‌های جزئی تا نیاز به تخریب و بازسازی را در بر می‌‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، بارش‌‌های شدید در نیمه نخست فروردین ماه که در برخی از مناطق شیراز به سیلی مخرب بدل شد، آسیب‌هایی را به زیرساخت‌‌های آموزشی وارد کرده است.
 سرفراز موصلی، مدیرکل نوسازی مدارس فارس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، تعداد مدارسی را که در این بارش‌‌ها آسیب دیده است، 90مدرسه اعلام کرد. 
وی گفت: از تعداد 90مدرسه آسیب‌دیده، 7مدرسه آسیب جدی دیده و نیازمند تخریب و بازسازی است.
آسیب‌دیدگی مدارس سطوح و اندازه‌های متفاوت از قبیل ورود آب، آب‌دهی سقف، تخریب دیوار بیرونی، آسیب سرویس بهداشتی و آسیب یا آلوده شدن تجهیزات تا نیاز به بازسازی را در بر می‌‌گیرد. موصلی بیشترین آسیب مدارس را مربوط به نواحی 3 و 4 آموزش و پرورش شیراز و پس از آن شهرستان اقلید دانست. تمامی مدارس فارس دیروز بازگشایی شده و دانش‌آموزان مناطق هفت‌تنان و شهرک سعدی شیراز نیز پس از گذراندن تعطیلاتی دشوار، بر سر کلاس‌های درس حاضر شدند. مدارسی که در طول دو هفته گذشته به طور کامل بازسازی شده است یا مانند مدرسه احسان با دیوار حائل موقت پذیرای دختران دانش‌آموز است. مدیرکل نوسازی مدارس فارس گفت: هنرستان طوسی در هفت‌تنان و 6مدرسه دیگر استان که متحمل آسیب جدی شده‌‌اند؛ ولی در حال حاضر مهیای حضور دانش‌‌آموزان برای ادامه سال تحصیلی شده‌‌اند و در اولویت برنامه تخریب و بازسازی مدارس هستند که پس از اتمام سال تحصیلی آغاز می‌شود. 
موصلی گفت: برآورد هزینه برای تجهیز و بازسازی مدارس آسیب‌دیده به دلیل پراکندگی و سطوح متفاوت آسیب هنوز در حال انجام است. با این حال، تخریب و بازسازی 7مدرسه که متحمل آسیب سنگین‌‌تری شده‌اند در حدود 8میلیارد تومان برآورد شده است که تجهیز مدارس نیز به آن اضافه می‌شود.
تلاش‌های عیدانه ادراه کل نوسازی مدارس فارس و بازسازی دائم یا موقت تمامی مدارس فارس سبب شده است که هیچ‌یک از مدارس فارس هفدهم فروردین را در تعطیلی سپری نکند. مدیرکل نوسازی مدارس فارس گفت: بازسازی‌‌های باقی مانده نیز در دو هفته آینده به اتمام می‌رسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی