[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

توضیحات مدیرکل استاندارد فارس در خصوص یک کلیپ، روزنامه شیراز نوین

به دنبال انتشار یک کلیپ در فضای مجازی مبنی بر پرتاب صندلی یک دستگاه بازی در پارک آزادی شیراز، مدیرکل استاندارد فارس اعلام کرد که این دستگاه مجوز بهره‌برداری از شرکت بازرسی استاندارد نداشته است.
مرتضی رهنما، مدیرکل استاندارد استان فارس در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس گفت: دستگاه بازی که در کلیپ منتشر شده دچار حادثه شد، سالتو نام دارد و بر اساس استانداردها باید هم در مرحله نصب، هم بهره‌برداری، تأییدیه بازرسی استاندارد را دریافت کند.
رهنما با تصریح اینکه برق دستگاه مورد نظر به دلیل نداشتن استاندارد بهره‌برداری، به استناد گزارش اداره کل استاندارد، توسط شهرداری شیراز قطع شده بود، گفت: بهره‌بردار دستگاه با استفاده از برق غیرمجاز، اقدام به راه‌اندازی آن کرده و این اقدام منجر به یک حادثه شده است. وی با یادآوری اینکه حادثه شهر بازی پارک آزادی شیراز آسیب جانی به دنبال نداشته است، گفت: بهره‌بردار در توجیه کار خود عنوان کرده که استفاده‌کنندگان اعضای خانواده او بوده‌اند، حال آنکه برای ما جان انسان‌ها اهمیت دارد و فامیل و غیرفامیل تفاوتی ندارد. رهنما تصریح کرد که پیش از این شرکت بازرسی استاندارد به بهره‌بردار اخطار داده و یکی از اخطارها هم درباره صندلی‌های آن بوده است.
وی با بیان اینکه امروز توسط اداره کل استاندارد فارس، دستگاه موردنظر پلمب و پرونده بهره‌بردار به عنوان متخلف به دستگاه قضایی ارجاع شده است، گفت: متأسفانه بهره‌بردار تخلف کرده و باید پاسخگوی اقدام خود باشد. رهنما به شهروندان توصیه و تأکید کرد که به هیچ عنوان از دستگاه‌های شهربازی که فاقد تأییدیه استاندارد است، استفاده نکنند. مدیرکل استاندارد فارس گفت: تأییدیه استاندارد دستگاه باید در محل نصب شده باشد و گفته مسئول و بهره‌بردار هم در این خصوص کفایت نمی‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی